Připitý Ferguson slíbil pomoc bývalému klubu. Pošle hvězdy

ČTK ČTK
12. 3. 2013 15:37
Trenér Alex Ferguson se rozhodl pomoci zadluženému Dunfermline, kde v 60. letech působil jako hráč. S druholigovým skotským klubem naplánoval letní exhibici, aby mu pomohl vydělat peníze.
Kouč Alex Ferguson chce pomoci svému bývalému klubu ze Skotska
Kouč Alex Ferguson chce pomoci svému bývalému klubu ze Skotska | Foto: Reuters

Londýn - Trenér fotbalistů Manchesteru United Alex Ferguson se rozhodl pomoci zadluženému Dunfermline, kde v 60. letech působil jako hráč. Podle agentury Reuters na léto naplánoval exhibiční zápas s druholigovým skotským klubem, aby mu pomohl vydělat peníze.

"Před několika týdny jsem se šel podívat na zápas United s Evertonem a jako obvykle, když se se sirem Alexem potkáme, docela jsme popili," řekl bývalý Fergusonův spoluhráč z Dunfemline Roy Barry.

"Bavili jsme se o problémech klubu, a tak jsem se ho zeptal, jestli nám nemůže pomoci. A on na to: Víš co, já k vám pošlu nejlepší hráče z United, abyste si vydělali pár liber," dodal.

Barry o Fergusonově nabídce informoval na pondělním setkání organizace Save Our Club (Zachraňte náš klub), která se snaží aktuálně čtvrtý celek druhé skotské ligy uchránit před likvidací. Dunfermline totiž dluží na daních 134 tisíc liber (asi 3,9 milionu korun).

Ferguson za Dunfermline hrál v letech 1964 až 1967 a v 89 ligových zápasech nastřílel 66 branek. Celek, který dvakrát vyhrál Skotský pohár a v roce 1969 si zahrál semifinále Poháru vítězů pohárů se Slovanem Bratislava, před šesti lety uvedl jednasedmdesátiletého kouče do klubové Síně slávy.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy