Olomouc se dál trápí. Prohrála i v Brně

ČTK, SportPlus
16. 4. 2007 19:10
Brno - Fotbalisté Olomouce pokračují v jarní mizérii. Všechny body ztratili i v dohrávce 22. kola v Brně, kde dohrávali o deseti. Uvnitř:GALERIE

Tabulka střelců:

10 - Střihavka (Ostrava), Pecka (Ml. Boleslav), Došek (Sparta),
9 - Vlček (Slavia),
8 - Džeko (Teplice),
7 - Fořt (Slavia), Lafata (Jablonec), Zelenka (Brno),
6 - Gašparík (Most), Volešák (Č. Budějovice), V. Schulmeister (Olomouc), T. Krbeček (Plzeň),
5 - Veleba (Kladno), Zápotočný (Liberec), Rajtoral, Varadi (oba Ostrava), Fillo (Plzeň).

Brankáři s čistým kontem:
13 - Blažek (Sparta),
10 - Čech (Liberec),
9 - Špit (Jablonec), Miller (Boleslav),
8 - Lejsal (Brno),
7 - Daněk (Plzeň), Zlámal (Zlín), Vaniak (Most)
6 - Kozáčik (Slavia),
5 - Poštulka (Teplice), Filipko (Č. Budějovice), Pařízek (Příbram).

Brno šlo do vedení po půlhodině hry zásluhou Střeštíka. O deset minut sice snížil olomoucký Šedivý, ale ještě do poločasu zvýšil na konečných 2:1 pro domácích Aleš Besta. Jediný střelec Olomouce Šedivý byl v 52. minutě vyloučen.

Série pěti porážek za sebou znamená, že svěřenci trenéra Vlastimila Petržely mají osm kol před koncem ligy dvoubodový odstup na sestupové příčky.

• Slavia ztratila, Sparta snížila odstup
    Jak vypadá situace v Gambrinus lize po víkendových zápasech 22. kola?
  • Petržela v Brně: Akce záchrana začíná
    Předzápasová analýza BettingCentrum.cz
  • Tabulka Gambrinus ligy ZDE

Aktivní hrou diktovali Brňané tempo od úvodních minut. Rychlostí se snažili přehrát protivníka ve středu pole a pokoušeli se i o zakončení. Jenže Siegl i Holek mířili pouze do náruče brankáře Lovásika.

Olomoucký trenér Petržela splnil svůj slib a notně zamíchal se sestavou. Oproti minulého zápasu se do základní jedenáctky nevešli brankář Vojáček a chyběli i Rýdel, Onofrej, Hartig, Michal Hubník i Melinho.

Ani tento radikální řez ale hru Sigmy příliš neoživil, neboť hlavně ve středu pole postrádala nápaditost. K zakončení se dostali pouze Hochmeister a Hořava, oba ale těsně minuli branku.

Naopak v tempu hrající domácí fotbalisté poprvé udeřili po půlhodině. Polách se prosmýkl po levé straně okolo Hochmeistra i Jindřiška tak šťastně, že mu míč vždy odskočil zpět k noze, našel přesnou přihrávkou nabíhajícího Střeštíka, jenž křížnou střelou k tyči nedal Lovásikovi šanci.

Po vstřelené brance domácí ve vedru na chvíli polevili a Olomouc ve 41. minutě vyrovnala. Jindřišek rozehrál trestný kop, který tři domácí zadáci minuli a míč odskočil od země k volnému Šedivému, jenž hlavou vyrovnal. Ještě před přestávkou ale získali Brňané vedení zpět.

Po Poláchově trestném kopu ze 40 metrů se míč dostal k Bestovi, jenž hlavou překonal Lovásika podruhé.

Olomoucká naděje na případný bodový zisk zeslábla po přísném vyloučení Šedivého, který uviděl červenou kartu po střetu s Poláchem. V oslabení se Sigma už pouze bránila a spoléhala na nahodilé protiútoky.

Ve hře na jednu branku však Brňanům navzdory tlaku chyběla přesnější koncovka. Lovásik vyrazil nad břevno střelu Polácha, Kuncl trefil po teči olomouckých zadáků břevno.

V 67. minutě běžel střídající Pacanda sám na brankáře, pod jehož tělem míč proklouzl, v cestě do sítě jej zastavil v poslední chvíli vracející se Hochmeister. O sedm minut později po spolupráci se Zelenkou trefil Pacanda jen tyč.

Oslabená Sigma mohla potrestat chybu soupeře. Střídající Melinho využil nedorozumění brněnských obránců a poslal do šance Schulmeistra, jenž sólo zakončil střelou nad branku.

1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 2:1 (2:1)
31. Střeštík, 44. A. Besta - 41. Šedivý. Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Zlámal. ŽK: Bureš, Kuncl, A. Besta - Hochmeister, Formánek, Vepřek. ČK: 52. Šedivý. Diváci: 4520.
Brno: Bureš - Kuncl, Mazuch, Pavlík, Siegl - A. Besta (90. Kalouda), Holek, Polách, Okleštěk (64. Pacanda) - Střeštík, Zelenka (84. Vrána). Trenér: Mazura.
Olomouc: Lovásik - Jindřišek (46. Bodeček), Šedivý, Formánek, Vepřek - Janotka (80. Pulkert), Hochmeister, Randa, Hořava (68. Melinho) - V. Schulmeister, Štěpán. Trenér: Petržela.