Euro, ostudy i nenávist fanoušků. To byla Bílkova éra

Od podzimu 2009 do léta 2013 vedl českou fotbalovou reprezentaci trenér Michal Bílek. Podívejte se na to, jaká jeho éra byla, na které zápasy se bude vzpomínat a na které fanoušci raději zapomenou.
Bílek nebyl u fotbalové veřejnosti od začátku oblíben. Fanoušky dráždila skutečnost, že někdejší předseda FAČR Ivan Hašek dosadil Bílka do funkce, aniž by provedl očekávané výběrové řízení, při kterém by mohl vyslyšet vize jiných adeptů pro ostře sledovanou funkci. Bílek se coby tehdejší asistent po Haškově povýšení prostě jen posunul na post hlavního kouče.
Následovaly další porážky v přípravných zápasech od Skotska a Turecka. Vítěznou radost si hráči pod Bílkem mohli poprvé vychutnat až na pátý pokus, když zdolali USA.
Ani vstup do kvalifikace o Euro 2012 se Bílkovi nepovedl. Domácí úvod s Litvou měl být ideální vykročením za splněním postupového úkolu. Jenže neproměněná Barošova penalta, další nevyužité šance a gól v české síti znamenaly první vážný trapas.
Právě dvojice Bílek - Baroš byla poté nejčastějším terčem kritiky fanoušků. Někdejší ofenzivní eso už zdaleka nedosahovalo takových výkonů, přesto jej Bílek zatvrzele prosazoval.
Foto: Eduard Erben
Sport Reuters ČTK Sport, Reuters, CPA, ČTK
11. 9. 2013 10:30
Podívejte se obrazem na éru trenéra Michala Bílka u národního týmu.

Praha - Éra trenéra Michala Bílka u národního týmu je po úterním zápase s Itálií (1:2) passé.

Zrekapitulujte si v našem přehledu její nejvýraznější zápasy i náladu, která během jeho působení okolo reprezentace panovala.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy