Lužánky tehdy a dnes. Kdysi 40 tisíc lidí, dnes tisíce křoví

Ještě v roce 2001 se tady hrála Gambrinus liga a na zápasy tehdejšího FC Stavo Artikel Brno chodilo i 20 tisíc lidí. Dnes je legendární stadion Za Lužánkami ruina zarostlá stromy. Podívejte se.
Tak pozor, ať se na tribunách nepíchnete a pojďte s námi na prohlídku.
Na stadion Za Lužánkami se kdysi klidně nacpalo téměř padesát tisíc. Tehdejší Zbrojovka zde v roce 1978 slavila svůj dosud první a poslední mistrovský titul a kvalitní fotbal se tady hrál i v devadesátých letech a na přelomu století. Ještě v roce 2001 branami obřího stadionu procházelo na zápasy Gambrinus ligy i dvacet tisíc diváků.
Jenže od té doby už uplynulo třináct let a stadionu se nikdo ani nedotkl. A tak je z krásného hřiště louka s trávou až po krk a kdysi zaplněné ochozy diváky pokrývá zelená vegetace.
Poslední ligový zápas Za Lužánkami se před zraky 8 600 diváků hrál v 9. kole sezony 2001/02. Tehdejší FC Stavo Artikel Brno porazil Hradec Králové 2:1. Po něm stadion přestal vyhovovat regulím svazu a klub se musel stěhovat do současného domova Na Srbské, kam si kdysi oddaní fanoušci cestu na fotbal už nenašli.
Foto: Vojtěch Marek
Podívejte se, jak dnes vypadá stadion v Brně, kde ještě na přelomu století padaly historické divácké rekordy.

Brno - Připadáte si tam jako v pohádce O Šípkové Růžence.

Za Lužánkami v Brně se na dlouhá léta úplně zastavil čas. Od posledního fotbalového zápasu Zbrojovky na domácím stadionu uběhlo třináct let a za tu dobu se stánku pro téměř padesát tisíc diváků nikdo nedotkl.

Z kdysi krásného ligového trávníku je dnes louka s trávou vysokou až po krk a na rozlehlých ochozech rostou dnes již několik metrů vysoké stromy či bodavé keře šípků.

Pojďte se s námi podívat, jak to na jednom z nejslavnějších českých stadionů vypadá dnes a obrazem si připomeňte i slavnou éru z přelomu století, kdy na Gambrinus ligu v Brně pravidelně chodilo až pětačtyřicet tisíc diváků.

Facebooková stránka autora - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy