Jarolím chce skončit, Slavii dělí bod od sestupu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
25. 9. 2010 8:30
Slavia se v 10. kole může propadnout na sestupové příčky
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Když před půl rokem ze Slavie ve stylu slavného pohádkového obratu "odvolávám co jsem odvolal" odcházel, byl jeho tým již bez šance na evropského poháry a měl patnáctibodovou ztrátu na ligového lídra, tedy arcirivala Spartu.

Po skončení sezony, v níž tým z Edenu skončil na historicky nejhorším (v samostatné české lize) sedmém místě, se ale na své místo vrátil a zkusil to se Slavií znovu. Jenže po deseti odehraných kolech mají Sešívaní pouze deset bodů, přičemž jen jediný je dělí od sestupového pásma. A tak Karel Jarolím po další ostudné porážce, tentokrát na Slovácku 3:0, nabízí vedení pražského klubu svoji rezignaci.

Čtěte také:

Slavia selhala i na Slovácku. Jarolím zvažuje demisi
Kotel Slavie: Fandové Bohemky na našich místech? Nikdy!
Jarolím v nepřízni fanoušků. Slovácko může tlak zvýšit´

„V této chvíli jsem rozhodnutý, že budu kontaktovat vedení a že skončím. V zájmu toho, aby přišel nějaký nový impuls, tak si myslím, že to bude nejlepší řešení," prohlásil bezprostředně po zápase v Uherském Hradišti Jarolím.

Hlasy vyzývající k odvolání trenéra přitom zaznívaly již delší dobu, ale vše vyvrcholilo tento týden, kdy Slavia nejprve prohrála se svým rivalem Spartou, a poté v pátek dostala tři branky od Slovácka. Její šňůra bez výhry se tak protáhla již na šest zápasů.

„Vzhledem k tomu, co všechno probíhalo po prohraném derby, tak určitě jsem o tom přemýšlel," uvedl k vlivu názorů médií i fanoušků charismatický kouč.

"V médiích samozřejmě na mojí osobu tlak byl, ale to na to vliv nemá. Já si myslím, že dokážu bojovat, ale v tuto chvíli cítím, že bude zkrátka lepší, když nějaký ten impuls přijde," dodal pro webové stránky klubu.  

Vedení Slavie se přitom již po neúspěšném derby nechalo slyšet, že pozici trenéra Jarolíma přezkoumá během reprezentační přestávky, tedy po utkáních na Slovácku a s Plzní. Dá se ovšem čekat, že po debaklu na Moravě možná přijde reakce ještě dříve.

Měl by trenér Jarolím u Slavie skončit? Nebo si muž, který dovedl Červenobílé k dvěma titulům, zaslouží ještě šanci? Anebo může za výsledky špatný kádr Slavie? Hlasujte v naší anketě a zúčastněnte se diskuze.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy