Nitrianský nestál kvůli kartám. Má jich osm, nebo deset?

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 5. 2013 8:00
Podle neoficiálních zdrojů nasbíral slávista Milan Nitrianský tolik žlutých karet, že už za ně měl pykat. Podle zápisů je ale vše v pořádku.
Milan Nitrianský (vlevo) v ostrém souboji o míč
Milan Nitrianský (vlevo) v ostrém souboji o míč | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Statistika je jen přesný součet nepřesných čísel. Potvrzením tohoto jevu je patrně podivuhodný karetní příběh slávisty Milana Nitrianského.

Různé zdroje u něj totiž uvádějí různý počet žlutých karet, které už měl obdržet v právě probíhající ligové sezoně.

Podle oficiálních stránek soutěže gambrinusliga.cz, konkrétně podle toho, co ukazovaly v pondělí večer, by jich měl mít celkem devět, podle idnes.cz dokonce deset.

A fanoušky na diskusních fórech proto udivilo, že navzdory tomu ještě Nitrianský od disciplináky na jaře nedostal tradiční trest za osmé napomínání, tedy dvouzápasový distanc.

Objevily se úvahy, že neměl hrát v sobotu v Plzni a že by zápas mohl být zkontumován pro Viktorii, která na hřišti prohrála 0:1.

"My jsme na ty různé weby koukali už před zápasem v Plzni, tam se objevovalo, že má Milan osm karet, ale nám vycházelo sedm. Tak jsme radši vzali zápisy o utkáních a jeli jsme na Strahov, abychom to tam se zodpovědnými lidmi přepočítali a ujistili se, že je všechno v pořádku," popisuje Stanislav Vlček, v nedávné minulosti skvělý útočník a teď vedoucí týmu Slavie.

Mluvčí: Osmou dostal až v Plzni

"Prohlíželi to tři lidi, zápis po zápisu ručně, sekretář disciplinárky Daniel Kosec, Lenka Lepší z oddělení profesionálního fotbalu a vedoucí slávistického mužstva Stanislav Vlček. A napočítali Nitrianskému v předchozím průběhu ligy sedm žlutých karet. Osmou dostal podle zápisů až teď v Plzni, takže disciplinárka mu činnost na dvě utkání pozastaví až teď ve čtvrtek. Podle zápisů o utkáních, které jsou pro FAČR relevantním zdrojem informací, k žádnému pochybení nedošlo," řekl pro Aktuálně.cz mluvčí disciplinárky Petr Kovář.

I webové stránky klubu slavia.cz počítají Nitrianskému osm žlutých karet až teď po Plzni.

Jak se taková chyba může stát? Oficiální zápis o utkání média k dispozici nedostávají. Sudí tedy teoreticky může Nitrianskému kartu ukázat a do zápisu ji omylem neuvést, nebo ji připsat někomu jinému. Nebo se třeba stane, že kartu v reálu ukáže jinému hráči a hlasatel omylem oznámí NItrianského, přičemž tu chybu pak převezmou i média.

"O tom nechci spekulovat," reaguje Kovář. "Pro nás je důležité to, co je uvedeno v zápisu o utkání, který provede rozhodčí a podepíší ho kapitáni obou týmů."

K zápisům o utkáních by každopádně měli mít přístup lidé, kteří spravují oficiální webové stránky Gambrinus ligy. Jenže "případ Nitrianský" není bohužel zdaleka první, kdy navzdory tomu publikují u jednotlivých hráčů v rubrice žlutých karet chybné údaje.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy