Ngadeu bude Slavii chybět nadále, Kamerun totiž postoupil do čtvrtfinále mistrovství Afriky

22. 1. 2017 21:58
Kamerun s obránce nebo záložníkem Slavie Michaelem Ngadeuem slaví postup do čtvrtfinále mistrovství Afriky ve fotbale. K postupu stačila Kameruncům bezbranková remíza s domácím Gabonem, který naopak na turnaji končí.
Slavia se bude muset obejít bez Ngadeua nadále.
Slavia se bude muset obejít bez Ngadeua nadále. | Foto: Milan Kammermayer

Libreville - Fotbalisté Kamerunu a Burkiny Faso postoupili do čtvrtfinále mistrovství Afriky. Burkina Daso si postup zajistila výhrou 2:0 nad Guineou-Bissau, Kamerunu s obráncem pražské Slavie Michaelem Ngadeuem stačila bezbranková remíza s domácím Gabonem, pro který turnaj skončil.

Ngadeu pomohl Kamerunu k postupu především ve druhém utkání, kdy gólem zařídil výhru nad Guineou. Tentokrát na postu defenzivního záložníka pomáhal eliminovat útok Gabonu, ve kterém nechyběl hvězdný útočník Dortmundu Pierre-Emerick Aubameyang. Domácí tým se ale dostal k jediné střele na branku a Kamerun uhájil remízu, která mu k cestě do dalších bojů stačila.

Ve čtvrtfinále se Kamerun utká se Senegalem, na Burkinu Faso čeká druhý tým skupiny B, tedy Alžírsko, Tunisko, nebo Zimbabwe.

Fotbalové mistrovství Afriky v Gabonu:

Skupina A:

Libreville: Kamerun - Gabon 0:0

Franceville: Guinea-Bissau - Burkina Faso 0:2 (0:1)

Branky: 12. Nakoulma, 58. B. Traoré.

1. Burkina Faso 3 1 2 0 4:2 5
2. Kamerun 3 1 2 0 3:2 5
3. Gabon 3 0 3 0 2:2 3
4. Guinea-Bissau 3 0 1 2 2:5 1

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.