Nezasloužená prohra, zní z Madridu. Uznává to i Barca

30. 11. 2009 11:45
Cristiano Ronaldo byl "negativním terčem" fanoušků
Zlatan Ibrahimovič slaví vítěznou branku do sítě Realu Madrid
Zlatan Ibrahimovič slaví vítěznou branku do sítě Realu Madrid | Foto: Sport

Barcelona - Takovou šanci Real Madrid už dlouho neměl. A možná zase dlouho mít ani nebude.

"Bílý balet" mohl v neděli zkazit svému největšímu rivalovi FC Barceloně oslavy 110. narozenin založení klubu možným vítězstvím v tradičním El Clásicu, jenže k tomu nakonec nedošlo.

Naopak po jediné a rozhodující brance Zlatana Ibrahimoviče propukla radost v katalánském městě naplno. Návrat Barcelony po výhře 1:0 na první místo v tabulce už byl jen pomyslnou třešničkou.

Kdo by si však myslel, že k ní Barcelona došla jednoznačným způsobem, ten byl na omylu. V prvním poločase to byl totiž právě Real, který svého soupeře přehrával.

"Ve středu pole nás zaskočili, nebyli jsme na to tak připravení. Cristiano Ronaldo, Kaká, Higuain byli opravdu velmi nebezpeční. Ve druhé půli jsme se už však zlepšili," uvedl na stránkách deníku Marca trenér vítězů Josep Guardiola.

"Madrid hrál jako počítač. Počítač, do kterého bylo hodně investováno," cituje ho také list AS.

Velkou pochvalu si vedle střelce vítězné branky vysloužil také kapitán Carles Puyol. Ten předvedl v utkání několik výborných zákroků a Guardiola dokonce přiznal, že jeho klíčový muž hraje stejně, jako by mu bylo dvacet let.

"Madrid hrál dobře, skutečně jim za jejich výkon tleskám," pochválil Puyol soupeře.

Ronaldo terčem fanoušků Barcelony

Dobrého výkonu, který však nepřinesl žádný bodový zisk, si byl vědom i trenér hostů Manuel Pellegrini. Ten je již delší dobu (zvláště po pohárové blamáži s Alcorcónem) pod tlakem a současná prohra v derby mu rozhodně na jistotě nepřidá.

Zápas nevynechal ani uzdravený Cristiano Ronaldo
Zápas nevynechal ani uzdravený Cristiano Ronaldo | Foto: Sport

"Nejsem spokojen. V prvním poločase jsme byli lepší, a kdybychom zachovali více klidu, mohlo to skončit jinak. Výsledek předvedené hře neodpovídá, Madrid si nezasloužil prohrát," míní šestapadesátiletý stratég.

Určitým zklamáním byl podle španělského tisku i výkon nejdražšího hráče na světě Cristiana Ronalda. Ten měl dokonce po dvaceti minutách hry vedoucí gól, ovšem brankář Valdes ho parádně vychytal.

Portugalec se vůbec v Barceloně netěšil nikterak velké popularitě, přičemž ho fanoušci měli vedle hanlivých pokřiků i oslepovat laserovým světlem.

Ronaldo pak opustil hřiště v šestašedesáté minutě, kdy ho vystřídal Karim Benzema.

"Ještě nebyl v takové kondici, aby hrál celý zápas. Protáhli jsme jeho působení na hřišti, jak jen to šlo. Nechat ho tam déle už by bylo nemoudré," objasnil na závěr jeho střídání Pellegrini.