Radost v Barceloně: El Clásico rozhodl Ibrahimovič

29. 11. 2009 23:01
Barcelona - Real Madrid 1:0 (0:0)
Zlatan Ibrahimovič střílí gól
Zlatan Ibrahimovič střílí gól | Foto: Sport

Barcelona - Nejlepším možným způsobem oslavili v neděli fotbalisté katalánské Barcelony 110. narozeniny založení klubu, když zvítězili na domácím hřišti nad tradičním rivalem Realem Madrid 1:0

Obhájce mistrovského titulu navíc předstihl svého dnešního soupeře v čele tabulky. Na svém kontě má třicet bodů. Naopak hráči „Bílého baletu" museli překousnout svou druhou letošní porážku v domácí soutěži.

Barcelona měla od začátku 159. El Clásica častěji míč na svých kopačkách, nicméně byl to spíše Real, který byl nebezpečnější.

Jako první mohl udeřit nejdražší hráč současnosti Cristiano Ronaldo. Portugalský záložník se vrátil na hřiště po několikatýdenním zranění a ve dvacáté minutě ho oslovila vynikající přihrávkou další letní posila Kaká.

Bývalého hráče Manchesteru United však ve stoprocentní příležitosti vychytal domácí brankář Valdes.

O chvíli později se v další nadějné situaci objevil i Marcelo, jenže jeho ránu včas zablokoval Carles Puyol. Kapitán Barcelony pokračoval ve svých jistých zákrocích i po přestávce a eliminoval také další střelu Higuaina.

Barcelona čekala na svou příležitost a krátce na to pak nekompromisně udeřila.

V šestapadesáté minutě utekl po pravé straně Dani Alves, našel přesným centrem střídajícího Zlatana Ibrahimoviče, a ten z bezprostřední blízkosti nezaváhal - 1:0.

Real však nemusel dlouho smutnit. Krátce na to se mu totiž naskytla možnost přesilové hry, neboť byl po druhé žluté kartě vyloučen Busquets. Jenže klub z hlavního města nedokázal od této chvíle svého soupeře výrazně překvapit.

Nepomohl mu ani Karim Benzema, který po hodině hry vystřídal Ronalda, tak ani později na hřiště vyslaný Raúl. Naopak domácí mohli ještě svůj náskok zvýšit, jenže Pique s Abidalem v nadějných pozicích nezamířili přesně.

Hektický závěr pak neustál hostující Lassana Diana, jenž byl taktéž po druhé žluté kartě vyloučen.

V dalším zápase pak uspělo i Atletico Madrid, které vyhrálo nad Espanyolem Barcelona 4:0 a dostalo se ze sestupových pozic. V barvách vítězného celku odehrál celý zápas i český obránce Tomáš Ujfaluši.

Almería - Bilbao 1:4