"Brazílie závisí na Neymarovi jako Argentina na Messim"

Sport Sport
24. 6. 2014 8:45
Brazilský kouč Luiz Felipe Scolari přiznal po triumfu svých svěřenců nad Kamerunem, že výsledky hostitelské země světového šampionátu jsou přímo úměrné aktuální formě útočníka Neymara.
Prohlédněte si parádní druhý gól Neymara v utkání s Kamerunem. | Video: www.youtube.com

Brasília - Brazilský kouč Luiz Felipe Scolari přiznal po triumfu svých svěřenců nad Kamerunem, že výsledky hostitelské země světového šampionátu jsou přímo úměrné aktuální formě útočníka Neymara.

Barcelonský útočník dostal svůj tým v 17. minutě do vedení po přihrávce Luize Grossa a během prvního poločasu přidal ještě další branku, celkově čtvrtou na tomto turnaji.

"Brazílie je závislá na Neymarovi stejně, jako Argentina na výkonech Lionela Messiho. Existují výjimeční hráči, kteří mohou změnit svoje týmy," uvedl Scolari po posledním zápase skupiny A.

Brazilcům se v osmifinále podařilo vyhnout Nizozemsku a stejně jako před čtyřmi lety je v sobotu v Belo Horizonte čeká Chile.

"Hodně lidí si myslelo, že Chile nepostoupí ze skupiny, ale mě to nepřekvapilo. Je to velmi kvalitní tým. Kdybych si mohl vybrat soupeře, sáhl bych po jiném týmu. Proti soupeři z Jižní Ameriky se vždycky hraje těžce, Chile má řadu osobností a dobře organizovanou hru," vysvětlil brazilský trenér.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy