"Brazílie závisí na Neymarovi jako Argentina na Messim"

Sport Sport
24. 6. 2014 8:45
Brazilský kouč Luiz Felipe Scolari přiznal po triumfu svých svěřenců nad Kamerunem, že výsledky hostitelské země světového šampionátu jsou přímo úměrné aktuální formě útočníka Neymara.
Prohlédněte si parádní druhý gól Neymara v utkání s Kamerunem. | Video: www.youtube.com

Brasília - Brazilský kouč Luiz Felipe Scolari přiznal po triumfu svých svěřenců nad Kamerunem, že výsledky hostitelské země světového šampionátu jsou přímo úměrné aktuální formě útočníka Neymara.

Barcelonský útočník dostal svůj tým v 17. minutě do vedení po přihrávce Luize Grossa a během prvního poločasu přidal ještě další branku, celkově čtvrtou na tomto turnaji.

"Brazílie je závislá na Neymarovi stejně, jako Argentina na výkonech Lionela Messiho. Existují výjimeční hráči, kteří mohou změnit svoje týmy," uvedl Scolari po posledním zápase skupiny A.

Brazilcům se v osmifinále podařilo vyhnout Nizozemsku a stejně jako před čtyřmi lety je v sobotu v Belo Horizonte čeká Chile.

"Hodně lidí si myslelo, že Chile nepostoupí ze skupiny, ale mě to nepřekvapilo. Je to velmi kvalitní tým. Kdybych si mohl vybrat soupeře, sáhl bych po jiném týmu. Proti soupeři z Jižní Ameriky se vždycky hraje těžce, Chile má řadu osobností a dobře organizovanou hru," vysvětlil brazilský trenér.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump se distancoval od výpovědi velvyslance při Evropské unii Sondlanda

Prezident Spojených států Donald Trump se distancoval od středeční veřejné výpovědi amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda v Kongresu zmínkou o rozhovoru, kdy mu řekl, že od Ukrajiny nic nechce. Šéf Bílého domu novinářům zároveň řekl, že Sondlanda příliš dobře nezná a nijak často s ním nehovořil.

Trump citoval z jiné Sondlandovy výpovědi, ve které velvyslanci na dotaz, co žádá od Ukrajiny, odpověděl, že nic nechce. Sondland pod přísahou vypověděl, že nebylo pochyb, že Trump k Ukrajině přistupuje stylem "něco za něco", a že každý ve vedení Trumpovy administrativy o této politice věděl.

"Moc dobře ho neznám. Nemluvil jsem s ním často. Není to člověk, kterého dobře znám. Jeví se ale jako dobrý chlapík," řekl Trump novinářům o Sondlandovi. Velvyslanec v minulosti podporoval Trumpovu prezidentskou kampaň a na volby mu skrze své společnosti podle médií poslal milion dolarů (23 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pravomoci prezidenta se zřejmě nezmění. Nemáme k tomu mandát, tvrdí poslanci

Pravomoci prezidenta republiky pravděpodobně Parlament v současném složení nezmění. Proti se na středečním jednání ústavních komisí sněmovny a Senátu postavili zástupci ANO a SPD, které svými hlasy mohou ústavní změny ve Sněmovně zablokovat. Většinu možných úprav kompetencí hlavy státu odmítla i KSČM.

"Nemáme mandát k otevření této otázky," uvedla za ANO její poslankyně Helena Válková. Debatu komisí o možných změnách ústavních pravomocí prezidenta před svým předčasným odchodem označila za "zajímavou akademickou diskusi, které se ráda zúčastní, až bude mít čas". "Nevnímáme to jako zásadní nebo akutní problém," dodal poslanec ANO Milan Feranec.

Změnu prezidentských pravomocí odmítl také předseda SPD Tomio Okamura, který s ohledem na nemožnost je prosadit jednání komisí také předčasně opustil.

Předseda KSČM Vojtěch Filip byl ochoten podpořit odvolání přímo voleného prezidenta v referendu. Ochoten byl i k tomu, aby Sněmovna schvalovala kandidáty na ministry před jejich jmenováním tak, jako to činí Evropský parlament u adeptů na eurokomisaře. Bylo by to přijatelné i pro předsedkyni sněmovní komise Kateřinu Valachovou (ČSSD).

Další zprávy