Fenomenální počin Karima Benzemy. Nasázel hattrick za sedm minut

2. 4. 2023 18:37
Fotbalový útočník Karim Benzema vstřelil hattrick během sedmi minut a pomohl Realu Madrid ve 27. kole španělské ligy k výhře 6:0 nad Valladolidem. Úřadující mistři jsou druzí v tabulce a na rivaly z Barcelony ztrácejí 12 bodů.
Karim Benzema
Karim Benzema | Foto: Reuters

Kanonádu "Bílého baletu" odstartoval ve 22. minutě Rodrygo. Francouzský kanonýr Benzema pak zkompletoval hattrick mezi 29. a 36. minutou a se 14 brankami se osamostatnil na druhém místě střelecké tabulky. Na vedoucího Lewandowského z Barcelony ztrácí tři přesné zásahy. Pětatřicetiletý útočník zaznamenal hattrick v prvním poločase v dresu Realu Madrid poprvé v kariéře.

Po přestávce přispěli k suverénnímu vítězství Realu brankami ještě Asensio a Vázquez. Valladolid prohrál podruhé za sebou a od sestupového pásma jej dělí pouhý bod.

Atlético Madrid díky brance Correy z 86. minuty doma zvítězilo nad Betisem Sevilla 1:0 a připsalo si jedenáctý ligový zápas bez porážky v řadě. V tabulce je třetí pět bodů za městským rivalem. Betis prohrál poprvé po šesti utkáních a je pátý se ztrátou tří bodů na čtvrtou příčku.

Brankář Jan Oblak nastoupil za Atlético do 389. zápasu, čímž se vyrovnal Diegu Godínovi coby zahraničnímu hráči s nejvíce starty za klub.

Villarreal doma porazil San Sebastian 2:0 a na čtvrtou pozici zajišťující jako poslední účast v Lize mistrů, kterou drží právě Real Sociedad, ztrácí z šestého místa čtyři body.

První gól padl až čtvrt hodiny před koncem. Hostující Zubimendi fauloval ve vlastním vápně Chukwuezeho a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil domácí kapitán Parejo. O čtyři minuty později přidal pojistku střídající Jackson. Senegalský reprezentant si při oslavě gólu svlékl dres, za což byl poprvé napomenut, a když v nastavení nešetrně dohrál Zubimendiho, byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Celta Vigo - Almería 2:2 (10. Seferovic, 42. Pérez - 8. Babič, 32. Puigmal), Real Madrid - Valladolid 6:0 (29., 32. a 36. Benzema, 23. Rodrygo, 73. Asensio, 90.+2 Vázquez), Villarreal - San Sebastian 2:0 (76. Parejo z pen., 81. Jackson), Atlético Madrid - Betis Sevilla 1:0 (86. Correa).

1. FC Barcelona 27 23 2 2 53:9 71
2. Real Madrid 27 18 5 4 57:21 59
3. Atlético Madrid 27 16 6 5 43:19 54
4. San Sebastian 27 14 6 7 35:26 48
5. Betis Sevilla 27 13 6 8 34:27 45
6. Villarreal 27 13 5 9 34:24 44
7. Bilbao 27 10 7 10 36:28 37
8. Vallecano 26 9 9 8 31:30 36