Neuvěřitelný gól brankáře Benfiky. Trefil se doslova přes celé hřiště

Sport Sport
8. 11. 2022 12:57
Dvacetiletý gólman B týmu Benfiky Lisabon Samuel Soares v pondělním zápase portugalské třetí ligy vstřelil nevídanou branku. Prosadil se totiž dělostřeleckým pokusem zpoza vlastního vápna.

"Viděl jsem, že jejich gólman nestojí v brance, a protože vítr foukal správným směrem, tak jsem to risknul. Nakonec to dobře dopadlo," smál se po zápase Soares. 

Pranic mu přitom nevadilo, že kvůli zákroku soupeřova brankáře, jenž se snažil míč vytěsnit nad břevno, byl gól uveden v zápisu jako vlastní. 

Brankář Benfiky každopádně svoji dalekonosnou trefou v 65. minutě nastartoval velký obrat v zápase, který nakonec jeho tým vyhrál 2:1. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Globus dostal od ČOI dvoumilionovou pokutu za špatnou naftu v Brně

Obchodní řetězec Globus dostal od České obchodní inspekce (ČOI) dvoumilionovou pokutu za to, že na své čerpací stanici v Brně opakovaně prodával špatnou naftu. Na rozhodnutí ČOI upozornil web Kverulant, který také rozhodnutí zveřejnil. Ředitel jihomoravského a zlínského inspektorátu ČOI Karel Havlíček řekl, že potíže s palivem řetězec už odstranil. Proti rozhodnutí ČOI se mohl Globus do 15 dnů od vydání rozhodnutí odvolat, odvolání ale nepodal, pokuta je tedy pravomocná. Řetězec ji musí do měsíce od nabytí právní moci zaplatit.

Problémem byla hodnota oxidační stability motorové nafty, která v případě překročení může poškodit palivový systém auta. Inspektoři odebrali vzorky u brněnské samoobslužné stanice v Hradecké ulici třikrát v průběhu loňského září. Diesel plus vykázal při odběrech hodnotu oxidační stability od 91 až do 354 gramů na metr krychlový, přičemž norma stanoví limit 33 gramů na metr krychlový.

"Oxidační stabilita hodnotí odolnost nafty proti chemickým změnám doprovázených tvorbou úsad při dlouhodobém skladování a při vystavení zvýšeným teplotám. Z výsledku zkoušky lze usuzovat, jak velkou tvorbu nerozpustných látek a následně úsad lze očekávat. Nevyhovující výsledek oxidační zkoušky ukazuje na oxidační nestabilní produkt, který může způsobit poškození palivového systému vozidla," uvedla inspekce v rozhodnutí. Usazeniny vytvořené v naftě kvůli oxidační nestabilitě mohou ucpat palivový systém, zvýšit opotřebování nebo poškodit hydraulické prvky systému.

Zdroj: ČTK
Další zprávy