Němci by už Wengera vyhodili, říká o Arsenalu Lehmann

roj
13. 5. 2008 11:30
Lehamnn předvedl další osobní útok
Jens Lehmann
Jens Lehmann | Foto: Reuters

Londýn - Německý gólman Arsenalu Jens Lehmann předvedl další osobní výpad vůči manažerovi Arsenu Wengerovi. Tentokrát se nechal slyšet, že v Německu už by byl trenér z klubu vyhozen.

Lehmann se tak po pěti letech služeb na Highbury a Emirates Stadium zřejmě rozloučil s fanoušky Arsenalu způsobem, jakým se prezentoval celou sezonu od doby, kdy přišel o místo jedničky.

Poté střídal mediální výpady vůči Arsenu Wengerovi a svému konkurentovi v brance Manuelu Almuniovi.

Arsenal slibně rozjetou sezonu nakonec nezakončil jedinou trofejí a londýnský velkoklub tak třetí sezonu po sobě nezískal žádný primát. Z toho by měly být podle německého brankář vyvozeny následky pro manažera Wengera.

Čtěte také:
Lehmann: Já a čtyřka Arsenalu? Almunia je směšný

Lehmann zuří: Arsenal by nevypadl, kdybych chytal já

"Kdyby tady byly stejné klubové struktury jako v Německu, kde trenér je zkrátka jen trenér, Wenger by byl pod úplně jiným tlakem," naznačil nepřímo pro deník The Sun, že Wenger by v tomto případě přišel o angažmá.

Nic jsme nevyhráli, to není optimální

V jedné fázi Premier League už „Kanonýři" měli pětibodový náskok na čele soutěže. Ale ligový finiš nezvládli a na úspěch nedosáhli ani v Champions League, kde smolně vypadli ve čtvrtfinále s Liverpoolem.

Jens Lehmann při tréninku německé reprezentace
Jens Lehmann při tréninku německé reprezentace | Foto: Reuters

"Arsene Wenger zosobňuje klub. Nikdo si neumí představit, co by se dělo bez něho. Ale my jsme nic nevyhráli a to není optimální," dodal Lehmann.

Naposledy zaplnil kontroverzní gólman stránky sportovního tisku poté, co si Almunia už nenechal líbit osobní útoky a označil německého kolegu v klubové hierarchii až za čtvrtého gólmana.

Tomu předcházel Němcův výrok, že pokud by čtvrtfinále Ligy mistrů chytal on, Arsenal by přes Liverpool postoupil.

"Sedět tady na lavičce za někým, kdo chytá poprvé jako jednička až ve třiceti letech, to není vtipné. Jsem pěkně naštvaný," zuřil Lehmann.

Na to Almunia zareagoval: "Přišel jsem ráno na trénink a někdo mi říkal, že o mně v novinách opět povídal ošklivé věci. Nepřekvapilo mě to. Může si říkat, co chce. Přijdu na trénink a pracuji s Lukaszem Fabianskim a Vitem Mannonem, určitě jsou to lepší brankáři."

Lehmann, jemuž v létě na Emirates Stadium vyprší smlouva, uvažoval o přestupu už v zimě. Hlavním důvodem byl boj o místo v brance německé reprezentace pro Euro 2008.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy