Neapol porazila Novaru a posunula se na páté místo

22. 4. 2012 14:45
Chievo - Udinese 0:0, Neapol - Novara 2:0

Parma - Fotbalisté Neapole porazili v 34. kole Serie A na svém hřišti Novaru 2:0, díky čemuž se dostali na páté místo tabulky před AS Řím. Navíc ztrácejí už jen bod na čtvrté Udinese, které remizovalo bez branek na hřišti Chieva.

Tři body získali fotbalisté Neapole po pěti předchozích zápasech bez vítězství. O výhře rozhodli už v prvním poločase. Ve 21. minutě otevřel skóre Edinson Cavani a v 37. minutě výhru potvrdil kapitán Paolo Cannavaro.

Fotbalisté Udine by opět rádi do evropských pohárů, nejlépe do Ligy mistrů, a tak potřebovali vyhrát. Jenže byli to domácí, kdo si v celém zápase vypracovali nejvíce šancí.

V italské Serii B zkolaboval další fotbalista

Těsně před koncem první půle dokonce Thereau zahrával pokutový kop, ale hostující gólman Handanovič jeho střelu k tyči vyrazil. Ani po přestávce gól nepadl, a tak se body dělily. Udine zatím drží pozice zajišťující účast v Evropské lize.

Před utkáním oba týmy uctily minutou ticha památku fotbalisty Udine Piermaria Morosiniho, který minulý týden zemřel poté, co zkolaboval při utkání Livorna, kde v druhé lize hostoval.

Fotbalisté Parmy porazili Cagliari hladce 3:0 a zvýšili své šance na záchranu v nejvyšší soutěži. Před zápasem měly oba celky stejný počet bodů a patřilo jim 14. a 15. místo. Tým Cagliari tak bude muset o svou definitivní záchranu ještě zabojovat.

Chievo - Udine 0:0, Parma - Cagliari 3:0 (24. Giovinco, 73. Floccari z pen., 90. Okaka Chuka z pen.), Catania - Bergamo 2:0 (30. Gómez, 85. Seymour), Neapol - Novara 2:0 (21. Cavani, 37. Cannavaro), Fiorentina - Inter Milán 0:0,

15:00 AC Milán - Boloňa, Cesena - Palermo, FC Janov - Siena, Lazio Řím - Lecce,

20:45 Juventus Turín - AS Řím.