Natland uhradil dluhy Slavie a věří, že získá licenci

ČTK ČTK
20. 5. 2011 19:40
Natland vyrovnal dluhy hráčům i zaměstnancům klubu
Budou moci fanoušci Slavie opět přijít do Edenu na první ligu?
Budou moci fanoušci Slavie opět přijít do Edenu na první ligu? | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Společnost Natland Group dnes vyrovnala zbylé dluhy fotbalové Slavie vůči hráčům, realizačnímu týmu a zaměstnancům klubu, což je nezbytnou podmínkou pro dodatečné udělení profesionální licence pro příští ligový ročník.

Informoval o tom server iDnes.cz, ČTK to potvrdil tiskový mluvčí firmy Rostislav Starý.

"Dnes došlo k uhrazení všech dluhů, které souvisely s udělením licence pro příští sezonu," uvedl Starý.

Čtěte také:
Natland uhradí Slavii zbylé dluhy vůči hráčům
Slavia a Ústí se odvolaly proti neudělení licence
Slávisté děkovali fandům do zdi. Bylo to jako přátelák

Slavia podle vyjádření generálního ředitele Miroslava Platila z minulého týdne dlužila hráčům a zaměstnancům klubu přibližně 15 milionů korun, Natland již před čtrnácti dny uhradil asi třetinu dluhu.

Slavia splnila všechny podmínky

Společnost věří, že se Slavii podaří dodatečně získat profesionální licenci, nezbytnou pro start v první a druhé lize. Klub ji na začátku května nedostal a v tomto týdnu se spolu s Ústím nad Labem odvolal k licenčnímu tribunálu, který rozhodne v úterý.

Foto: Jakub Šafránek

Podle licenčního manuálu musí klub doložit bezdlužnost k poslednímu dni předchozího roku - tedy k 31. prosinci 2010.

"Kdybych já byl v roli licenčního tribunálu, řekl bych: Ano, Slavia splnila všechny podmínky," uvedl pro MF Dnes investiční ředitel Natlandu Josef Vojta.

"Hrozba, že klub skončí v insolvenci a ztratí profilicenci, sice nadále existuje, ale každým dnem se zmenšuje. Ale pozor. Slavia není subjekt, který sám o sobě rozhoduje, rozhodne o ní právě licenční tribunál," dodal.

Natland je prý nyní většinový vlastník

Vojta zároveň potvrdil, že Natland je nyní většinovým vlastníkem Slavie. Stal se jím poté, co od bývalého údajného majitele klubu Antonína France za symbolickou cenu odkoupil jeho akcie.

Slavii však nadále tíží dluh přibližně 100 milionů korun vůči bývalému majiteli britské společnosti ENIC, která navíc tvrdí, že je stále vlastníkem klubu. Natland nyní vede s firmou ENIC jednání v Londýně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy