Naštvaný Rosický: Všude jsme byli pozdě a dostali jsme facku

Eden nebyl pro Čechy fotbalovým rájem, přinesl jen bod
Sobotní remíza znamenala, že svěřenci kouče Vrby utrpěli po úvodních čtyřech výhrách první ztrátu.
Českou zazpíval před duelem populární Vojtěch Dyk.
Zápas z čestné lóže sledovali ministr obrany Martin Stropnický,...
... Dagmar Damková s Romanem Berbrem, ...
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
29. 3. 2015 7:44
Kapitán české fotbalové reprezentace byl po remíze s Lotyšskem frustrovaný z toho, jak tým k zápasu přistoupil.

Praha - Česká fotbalová reprezentace v kvalifikaci na Euro 2016 poprvé zakolísala. Kapitán Tomáš Rosický vidí sobotní remízu s Lotyšskem jako facku, ze které je třeba se poučit.

"Nemůžeme si myslet, že někoho přehrajeme fotbalově, a ten první poločas tak vypadal. Byli jsme všude o krok pozdě. Takové to nadšení a obětavost z minulých zápasů tam vůbec nebylo. Je to pro nás taková facka, ale musíme to brát jako obrovské poučení," prohlásil Rosický před novináři.

Záložník Arsenalu v první řadě pochválil houževnatého soupeře. "Lotyši  opravdu výborně bránili. Na druhou stranu se nám vůbec nedařilo to, co jsme chtěli hrát, špatně jsme to prováděli, bylo to pomalé. Měli bychom se dívat, jak jsme hlavně hráli my, to prostě dneska nebylo dobré."

Stejně jako všechny i jeho udivila pokažená standardní situace Bořka Dočkala, který si nerozuměl s Jaroslavem Plašilem a z následného brejku se narodil gól hostů.

"Bavili jsme se s klukama v kabině a tam to vypadalo, že tři čtvrtě mančaftu neví, co se děje, protože jsme tohle ani nezkoušeli na trénincích. Vlastně jsme si dali skoro vlastňáka. Měli jsme řadu  signálů připravených, ale tohle tedy připravené nebylo," přiznal čtyřiatřicetiletý středopolař.

"Nesmíme hned panikařit"

Zároveň ale dodal, že se českému týmu v utkání obecně standardky nedařily. "Moc nám to nešlo a oni na nás byli výborně nachystaní. Hrozili z brejků, vždyť moc nechybělo, abychom těsně před tím vyrovnáním dostali druhý gól, kdy tam jeden z Lotyšů Petra loboval vedle brány," připomněl Rosický.

Nyní Češi sice stále vedou kvalifikační tabulku skupiny A ale už jen o bod před Islandem, kam se svěřenci Pavla Vrby vydají v červnu.

"Musíme tam navázat na minulé zápasy, vrátit se k tomu, že každý musí jezdit po zadku, a pokračovat v tom. Bod je špatný. Jak to bylo rozehnané, by bylo skvělé, kdybychom dneska vyhráli. Ale celá kvalifikace je ještě běh na dlouho trať, nesmíme hned panikařit," krotí emoce Rosický.

Teď čeká český tým přejezd do Žiliny, kde se v úterý střetne v přátelském zápase s výběrem Slovenska. Jestli to bude i s reprezentační desítkou, se teprve uvidí. "Jsme s trenérem domluvení, že si to řekneme v neděli," dodal Rosický.

 

Právě se děje

Další zprávy