Násilí na německých stadionech přibývá

ČTK ČTK
14. 10. 2014 14:56
Ze zprávy specializované policejní jednotky vyplývá, že v uplynulé sezoně bylo v zemi mistrů světa zatčeno 8989 fanoušků
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín  - Na německých fotbalových stadionech přibývá násilí. Zatímco ekonomika a návštěvnost vykazují pozitivní trendy, zvýšil se v první a druhé bundeslize v minulé sezoně počet zatčení, trestních řízení a zranění pocházejících z násilí fanoušků.

Ze zprávy specializované policejní jednotky vyplývá, že v uplynulé sezoně bylo v zemi mistrů světa zatčeno 8989 fanoušků, což je o 31 procent víc než v ročníku 2012/13. Počet trestních řízení stoupl o 21 procent na 7863 a zraněno bylo 1281 policistů a fanoušků, což je také více než desetiprocentní nárůst oproti minulosti.

Neméně zneklidňující je pro policii nárůst vlivu skupin ultras v představenstvech klubů. Zpráva nicméně dodává, že většina z nich jsou nenásilnými a oddanými příznivci.

Zveřejněná čísla jsou v protikladu s jinak pozitivním obrazem fotbalu v Německu, kde tento sport zažívá v posledních letech opět boom. Tamní bundesliga měla v minulé sezoně s počtem více než 42.000 diváků na jedno utkání největší průměrnou návštěvnost na světě, což se projevilo i v úspěších na ekonomickém poli.

Shodou okolností právě dnes, kdy byla zpráva zveřejněna, se v Berlíně schází český ministr vnitra Milan Chovanec se zástupci německého ministerstva vnitra a fotbalového svazu k rozhovorům o zabezpečení zápasů a diváckém násilí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy