Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu z utkání skupiny C na mistrovství světa ve fotbale v Kataru mezi Argentinou a Mexikem. Zápas začíná v sobotu 26. listopadu ve 20 hodin.
Argentina si zadělala na obrovské problémy, když v roli obrovského favorita na úvod turnaje prohrála se Saúdskou Arábií 1:2. Jednalo se navíc o první porážku po 36 zápasech, která by klidně mohla být tou rozhodující v bitvě o postup do osmifinále. Jihoameričané každopádně mají situaci ve svých rukou, pokud zvítězí ve zbývajících dvou skupinových utkáních, postup je nemine. Směrem dopředu svěřenci kouče Scaloniho tak špatně nehráli, vstřelili sice jenom jeden gól, ale další tři z těsného ofsajdu. Naopak je třeba zapracovat více směrem dozadu, kde v některých případech chyběl potřebný důraz.
Mexičané na úvod turnaje odehráli zápas, který mohl hodně napovědět směrem k dalšímu průběhu skupiny, jenže s Polskem uhráli bezbrankovou remízu, takže situace zůstává hodně zapeklitá, i vzhledem k selhání hlavního favorita Argentiny. Mužstvo ze Střední Ameriky evropského soupeře herně přehrálo, ale největší šanci měl Robert Lewandowski, z penalty ovšem na Ochou nevyzrál. V případě dnešního vítězství by Martinova družina udělala důležitý krok směrem k postupu, ale i remízový výsledek by určitě trenér, který půjde proti své rodné zemi, bral.
Argentina nastoupí do utkání s pozměněným rozestavením, v útoku Lionel Messi s Lautarem Martínezem.
#Qatar2022
— Selección Argentina 🇦🇷 (@Argentina) November 26, 2022
📋 ¡Once inicial confirmado! ⚽
Así formará @Argentina 🇦🇷 para el encuentro ante #México 🇲🇽 pic.twitter.com/Jhvm0m0R2O
Kouč Martino udělal pro utkání s Argentinou dvě změny v sestavě, první minuty na turnaji zapíšou Néstor Araujo a Andrés Guardado.
¡𝗘𝗹 𝗺𝗼𝗺𝗲𝗻𝘁𝗼 𝗲𝘀 𝗵𝗼𝘆! 🔥 🇲🇽
— Selección Nacional (@miseleccionmx) November 26, 2022
Con esta alineación jugaremos nuestro segundo partido de #Qatar2022. ⚽️ 🏆
¡VAMOOOOOOS, #MEX!💚 🇲🇽 #MéxicoDeMiVida pic.twitter.com/zvRSS8I4QG
Zápas začal.
Fotbalisté Argentiny do důležitého utkání nastoupili v tradičních modro-bílých dresech. Mexičané také vsadili na tradiční dresy, hrají v zeleném.
Ángelu Di Maríovi se po pravé lajně rozebíhal Rodrigo de Paul. Nahrávku na jeho osobu srazil do zámezí Néstor Araujo.
S malou domů si Emiliano Martínez poradil na jedničku. Po rychlém zpracování hrál k pravé lajně na osamoceného Montiela.
Útočný faul odpískán Alexisi Vegovi. Ve snaze o odpoutání se od Gonzala Montiela se ohnal levou rukou, tou soka trefil do obličeje.
Na trávníku probíhá ošetřování argentinského pravého obránce. Nevypadá to ovšem na zranění, jež by jej mělo vyřadit pro zbývající průběh střetnutí.
Zápas pokračuje. Argentinci sice kombinují, ale zatím pouze kolem vlastního pokutového území, znovu si nohama zahrál i gólman Martínez.
Dobrou práci odvedl u levé lajny Alexis Vega. Odstavil tělem Gonzala Montiela, načež vyslal střílený centr do vápna, míč skončil u Lisandra Martíneze.
Nedovolený zákrok na svou osobu vybojoval Hirving Lozano. Šikovně si píchl míč po levé lajně, křídelníka podrazil Rodrigo de Paul.
Centr propadl na zadní tyč, kam klouzal Héctor Moreno, ani ve skluzu však na kulatý nesmysl o pár čísel nedosáhl.
Mexický stoper César Montes si nekomplikoval situaci a pod tlakem napadajícího Lautara Martíneze hrál směrem dozadu na gólmana.
Tvrdý střet absolvovali Rodrigo de Paul s Andrésem Guardadem. Ukázali tuhý kořínek, oba fotbalisté totiž zůstali na nohou.
Šikovně si Jesús Gallardo pustil balón mezi nohama. Jenže Ángel Di María tento úmysl soupeře přečetl a míč vypíchl do zámezí.
Na útočné polovině kontrolují míč argentinští fotbalisté. Nakonec vyzkoušel oblouček za obranu Rodrigo de Paul, Messiho pokryl Néstor Araujo.
Hirving Lozano ukázal, že umí zabojovat i směrem dozadu. Výborně vypíchl míč Guidovi Rodríguezovi, pas k lajně na Vegu vystihl skluzující Lisandro Martínez.