Mizerný start, pak se West Ham dotáhl a s Arsenalem remizoval. Coufal hrál stý zápas

Aktualizováno 16. 4. 2023 20:15
Vladimír Coufal ve svém 100. utkání v dresu West Hamu přispěl v anglické fotbalové lize k remíze s vedoucím Arsenalem 2:2. V základní sestavě nastoupil i Tomáš Souček, oba čeští reprezentanti odehráli celý zápas. Fotbalisté Manchesteru United zvítězili na hřišti Nottinghamu Forest 2:0 a na třetím místě vystřídali Newcastle.
Vladimír Coufal v zápase West Hamu proti Arsenalu.
Vladimír Coufal v zápase West Hamu proti Arsenalu. | Foto: Reuters

Arsenal už po deseti minutách vedl o dva góly zásluhou Jesuse a Ödegaarda a směřoval k obnovení šestibodového náskoku před Manchesterem City. Ve 32. minutě však přišla chyba v rozehrávce hostující obrany, která vyústila až v pokutový kop pro domácí. Benrahma se při jeho zahrávání nemýlil.

Saka mohl v 52. minutě vrátit Arsenalu dvougólový náskok, když se po Antoniově ruce pískala penalta i na druhé straně, ale jednadvacetiletý anglický reprezentant přestřelil. O tři minuty později z voleje vyrovnal Bowen.

Arsenal ztratil body podruhé za sebou a opět zahodil dvougólový náskok. "Kanonýři" mají 74 bodů, úřadující mistr Manchester City jich má 70 a odehrál o zápas méně. Oba kluby se střetnou 26. dubna v Manchesteru. West Ham je patnáctý, o čtyři body před sestupovými příčkami.

O výhře "Rudých ďáblů" v Nottinghamu rozhodl po půl hodině hry Antony, zužitkoval svůj důraz a dorazil do branky vyraženou střelu Martiala. Brazilec byl také u druhého gólu United v 76. minutě. Pohlednou průnikovou přihrávkou vybídl ke skórování Dalota a Portugalec nezaváhal.

Svěřenci trenéra Ten Haga ztrácejí na první Arsenal 15 bodů, ale mají o zápas méně. Nottingham nezvítězil podesáté v řadě a je na první sestupové příčce.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

West Ham United - Arsenal 2:2 (32. Benrahma z pen., 55. Bowen - 7. Jesus, 10. Ödegaard), Nottingham - Manchester United 0:2 (32. Antony, 76. Dalot).

1. Arsenal 31 23 5 3 74:31 74
2. Manchester City 30 22 4 4 78:28 70
3. Manchester United 30 18 5 7 46:37 59
4. Newcastle 30 15 11 4 48:24 56
5. Tottenham 31 16 5 10 57:45 53
6. Aston Villa 31 15 5 11 44:40 50
7. Brighton 29 14 7 8 54:37 49
8. Liverpool 29 12 8 9 50:35 44