Mihajlovič se léčí z leukemie, start italské ligy ale nezmeškal

ČTK ČTK
26. 8. 2019 12:29
Před utkáním ve Veroně se kouč po čtyřiceti dnech rozhodl nemocnici opustit a Boloňa o jeho překvapivém návratu informovala zhruba hodinu před výkopem.
Siniša Mihajlovič
Siniša Mihajlovič | Foto: Reuters

Trenér fotbalistů Boloni Siniša Mihajlovič má za sebou přes měsíc chemoterapie, přesto se v neděli nečekaně objevil na lavičce při úvodním utkání italské ligy ve Veroně. Hosté nakonec i přes skoro celý zápas dlouhou přesilovku neudrželi vedení a remizovali 1:1.

Mihlajlovič v polovině července informoval o tom, že trpí akutní leukemií. V rámci léčby byl hospitalizován a dění v klubu sledoval a řídil pouze na dálku.

"Bylo to krásné překvapení, jsem rád, že se tady objevil. V týdnu nám přitom říkal, že se necítí na sto procent, takže jsme nepočítali, že by byl s námi," řekl útočník Boloni Riccardo Orsolini. "Před zápasem měl obvyklý proslov. Trochu zhubnul, ale odhodlání a zarputilost má pořád stejné," dodal.

"Hodně nás to nabudilo, proto nás mrzí, že jsme pro něj nedokázali zvítězit," litoval Orsolini, že Boloňa dobře rozehraný zápas nezvládla. Od patnácté minuty totiž vedla a hrála v početní výhodě po penaltovém zákroku a vyloučení obránce Pawla Dawidowicze. Domácí ale i v oslabení dokázali srovnat.

Mihajlovič se ujal Boloni, kde působí i český záložník Ladislav Krejčí, loni v lednu. Tým byl tehdy v sestupové zóně, ale bývalý jugoslávský reprezentant dovedl klub k desátému místu a záchraně.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy