Mexičané byli blízko postupu. Nizozemci ale zápas otočili

Mexický fanoušek smutní. Vždyť jeho tým vedl ještě v 88. minutě nad Nizozemskem 1:0, nakonec však kvůli dvěma gólům v závěru odešli poraženi.
Arjen Robben se velice rád poroučel k zemi při zákroku mexického kapitána Rafaela Márqueze. Nutno však dodat, že Márquez Robbenovo chodidlo skutečně přišlápl a portugalský sudí Pedro Proenca odpískal penaltu správně. O Márquezově zákroku si můžete udělat obrázek sami z videa.
Proenca nekompromisně ukázal na penaltový "puntík" a veškeré protesty Mexičanů byly marné. Naopak za ně Guardado dostal žlutou kartu.
Pokutový kop poslal k tyči střídající útočník Klaas-Jan Huntelaar.
Huntelaar přišel na hřiště v 76. minutě a míče se podle statistiků dotkl jen sedmkrát,...
29. 6. 2014 19:55
Mexičané ještě pět minut před koncem osmifinále vedli nad Nizozemskem, nakonec ale padli.

Fortaleza - Třetím čtvrtfinalistou světového šampionátu v Brazílii jsou fotbalisté Nizozemska. Svěřenci Louise van Gaala porazili v osmifinále Mexiko 2:1, i když ještě necelé tři minuty před koncem druhého poločasu prohrávali. Utkání jsme v online reportáži sledovali ZDE.

V boji o semifinále se Oranjes utkají s vítězem večerního zápasu mezi Kostarikou a Řeckem.

Zatímco finalisté posledního šampionátu Nizozemci tak úspěšně pokračují v obhajobě, Mexičané už pošesté v řadě vypadli na mundialu hned na úvod vyřazovacích bojů.

Sudí přehlédl penaltu na obou stranách

Do první gólové šance  zápasu se dostali v 17. minutě Mexičané. Nizozemský obránce Martins Indi, který nahradil v úvodu zápasu De Jonga, podskočil míč, ten Mexičané dostali na hranici pokutového území k Herrerovi, který ale těsně minul pravou tyč Cillessenovy brány.

Hned o chvíli později nakopl Herreru v pokutovém území Nizozemců do hlavy stoper Vlaar, portugalský sudí Pedro Proenca ani jeho asistent to však neviděli a upřeli Mexičanům možnost zahrávat penaltu.

Ve 42. minutě pak měl další příležitost otevřít skóre Giovani dos Santos, střelou z úhlu však trefil Cillessena jen do nohy.

V nastavení půle pak upřel Proenca penaltu i Nizozemcům, když přehlédl hned dvojitý faul na Arjena Robbena v pokutovém území Mexičanů.

Nizozemci spustili po gólu drtivý tlak

Mexičané však šli ve 48. minutě zaslouženě do vedení, díky povedené střele Giovaniho Dos Santose přesně k levé tyči Cillessenovy brány.

Pak ale Nizozemci vystřídali a změnili rozestavení, díky čemuž spustili drtivý tlak, jemuž však Mexičané především díky zákrokům gólmana Guillerma Ochoy dlouho odolávali.

Nejlépe střílející tým základních skupin mohl vyrovnat v 57. minutě, De Vrijův volej z bezprostřední blízkosti však vytáhl Ochoa na tyč, čtvrt hodiny před koncem zase vyrazil na roh velkou Robbenovu šanci.

V 88. minutě ale vyrovnal po rohovém kopu Wesley Sneijder, v nastaveném čase pak mexický kapitán Rafael Márquez fauloval v pokutovém území Arjena Robbena (video si prohlédněte ZDE) a Klaas-Jan Huntelaar, který si zahrál poprvé na letošním MS, z penalty nedal Ochoovi přesnou střelou šanci.

Huntelaar: Snil jsem o tom celou sezonu

"Bylo to něco, o čem jsem snil celou sezonu. Povedlo se to, je to fantastické. Asi to byl nejdůležitější gól kariéry. Naposledy jsem penaltu nedal, byl na mě velký tlak, ale nemyslel jsem na to," radoval se po zápase šťastný střelec rozhodujícího gólu.

"Nejdřív měl sice míč u sebe Arjen (Robben), ale pak mi ho podal, abych kopal já a dal gól," doplnil s úsměvem na tváři útočník Schalke 04 Huntelaar, který si během 20 minut na hřišti připsal vedle gólu i asistenci u trefy Sneijdera.

Výsledek:

Nizozemsko - Mexiko 2:1 (0:0)

Branky: 88. Sneijder, 90.+4 Huntelaar z pen. - 48. G. Dos Santos. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Trigo (všichni Portug.). ŽK: Aguilar, Márquez, Guardado (všichni Mexiko). Diváci: 58.817.
Nizozemsko: Cillessen - Vlaar, De Vrij, Blind - Verhaegh (57. Depay), De Jong (9. Martins Indi), Wijnaldum, Sneijder, Kuijt - Van Persie (76. Huntelaar), Robben. Trenér: Van Gaal.
Mexiko: Ochoa - Rodríguez, Márquez, Moreno (46. Reyes) - Aguilar, H. Herrera, Salcido, Guardado, Layún - G. Dos Santos (61. Aquino), Peralta (75. Hernández). Trenér: M. Herrera.