Mbappé už se dohodl s Realem, jen za podpis dostane pohádkovou sumu

ČTK ČTK
21. 2. 2024 9:00
Hvězdný útočník Kylian Mbappé se už podle médií dohodl na smlouvě s Realem Madrid. Pětadvacetiletý fotbalista Paris St. Germain se španělskému klubu podle médií upíše na pět let s ročním příjmem 15 milionů eur (asi 381 milionů korun).
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé | Foto: Reuters

Mbappé navíc dostane štědrý podpisový bonus ve výši 150 milionů eur (asi 3,8 miliardy korun). Částku mu bude "Bílý balet" vyplácet postupně. Mistrovi světa z roku 2018 také v Realu zůstane podíl na osobnostních právech.

Podle serveru BBC Mbappé informoval vedení Paris St. Germain o úmyslu zamířit do Realu Madrid minulý týden. Z francouzského celku, se kterým získal pět titulů a zahrál si ve finále Ligy mistrů, odejde jako volný hráč, protože mu v létě skončí smlouva.

V Paris St. Germain působí Mbappé od roku 2018. Do Paříže přišel z Monaka, kde strávil tři roky a získal s ním titul. Už loni se rozhodl, že v klubu neprodlouží smlouvu.

Za francouzskou reprezentaci Mbappé odehrál 75 zápasů a dal 46 branek. S národním týmem také získal stříbro na předloňském mistrovství světa a v roce 2021 vyhrál Ligu národů.

 

Právě se děje

Další zprávy