Manchester United zakončil sezonu výhrou, De Gea Čecha nevyrovnal

17. 5. 2016 23:27
Fotbalisté Manchesteru United porazili v odloženém závěrečném utkání sezony Premier League 3:1 Bournemouth.
Zklamaný David De Gea. Dostal vlastní gól v nastaveném čase a nevyrovnal se Čechovi. | Foto: Reuters

Manchester - Svěřenci trenéra Louise van Gaala obsadili v konečné tabulce páté místo, jež jim zaručuje v příští sezoně účast ve skupinové fázi Evropské ligy. David de Gea po vlastním gólu v nastaveném čase přišel o šanci vyrovnat Petra Čecha v počtu čistých kont v ročníku.

Utkání se mělo původně hrát stejně jako všechny ostatní duely posledního 38. kola v neděli, kvůli nálezu podezřelého balíčku na Old Trafford však bylo z bezpečnostních důvodů odloženo.

United už bojovali pouze o páté místo a přímý postup do Evropské ligy, protože účast v lukrativní Lize mistrů pro ně byla pouze v říši fantazie. Aby předstihli městského rivala City na čtvrtém místě tabulky, museli by dnes nastřílet 19 gólů.

"Rudí ďáblové" si mohou po rozpačité sezoně alespoň částečně udobřit fanoušky v sobotu, kdy hrají finále prestižního Anglického poháru proti Crystal Palace.

Prsty ve všech dnešních gólech Manchesteru měl ve středu zálohy hrající Wayne Rooney. Ve 43. minutě otevřel skóre a v druhém poločase vyslal pohledné přihrávky vzduchem do vápna, jež vedly k brankám Marcuse Rashforda a Ashleyho Younga.

Kaňkou na pohodlném vítězství United byl vlastní gól Chrise Smallinga v třetí nastavené minutě, který připravil brankáře De Geu o šestnácté čisté konto v sezoně. Španělskému gólmanovi se tak nepodařilo v této statistice dotáhnout na Čecha z Arsenalu, jenž zůstal jediným držitelem ocenění Zlatá rukavice pro brankáře s nejvíce nulami v ročníku.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Anglická fotbalová liga - 38. kolo:

Manchester United - Bournemouth 3:1 (43. Rooney, 74. Rashford, 87. Young - 90.+3 vlastní Smalling).

před 42 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.