Malý velký muž končí. Martin St. Louis ohlásil konec kariéry

ČTK ČTK
2. 7. 2015 22:13
Hokejový útočník Martin St. Louis končí. Za 16 let v NHL vyhrál, co se dalo.
Martin St. Louis ještě na ledě v dresu New Yorku Rangers.
Martin St. Louis ještě na ledě v dresu New Yorku Rangers. | Foto: Reuters

New York - Kanadský útočník Martin St. Louis po 16 letech v NHL ohlásil konec kariéry. Majitel olympijského zlata ze Soči, vítěz Stanleyova poháru s Tampou Bay v roce 2004, kdy získal i nejcennější individuální trofeje, odchází z ligy dva týdny po 40. narozeninách.

St. Louis poslední dvě sezony odehrál za New York Rangers, předtím byl Tampě Bay věrný čtrnáct let. Během celé mistrovské sezony 2003/04 byl hlavní hvězdou soutěže. Získal Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče, Lester B. Pearson Award pro nejlepšího hráče podle hráčské asociace a také Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče. Kanadské bodování ovládl také v ročníku 2012/13.

"Bylo mi požehnáno odehrát 16 let v NHL a byla to úžasná jízda," řekl dnes St. Louis, který v základní části soutěže odehrál 1134 zápasů a nasbíral 1033 bodů. V poslední sezoně si zapsal 21 gólů a 52 bodů. "Zasvětil jsem život tomu, abych byl co nejlepším hráčem. Teď se budu věnovat našim třem synům," řekl.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy