reklama
 
 

"UEFA slíbila pomocnou ruku," říká předseda FAČR Malík po první schůzce se šéfem UEFA Čeferinem

26. 1. 2018 17:41
Předseda FAČR Martin Malík se poprvé od zvolení do funkce sešel s předsedou UEFA Čeferinem. Dohodli se na postupu proti volební patové situaci.

Praha - Nový předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík se poprvé sešel s prezidentem Evropské fotbalové unie Aleksanderem Čeferinem. Šéf UEFA slíbil pomoc při změně stanov, aby v budoucnu nenastala při volebních valných hromadách FAČR patová situace.

To se stalo loni v červnu a nového předsedu si česká asociace zvolila až na mimořádné valné hromadě v prosinci, kdy Malík porazil Petra Fouska. UEFA stejně jako světová fotbalová federace FIFA po české asociaci požaduje změnu dvoukomorového volebního systému, na které se však moravská a česká strana zatím nedohodly.

UEFA a FIFA následně pohrozily, že vyšlou do Česka normalizační komisi, která by převzala kontrolu nad FAČR. "Pan Čeferin vyjádřil potěšení nad úspěšnou volbou nového vedení asociace a zároveň přislíbil pomocnou ruku při řešení aktuální situace ohledně stanov," uvedl v tiskové zprávě Malík.

Domluvili se mimo jiné na tom, že Malík a oba místopředsedové FAČR Roman Berbr a Zdeněk Zlámal se sejdou s komisí UEFA pro národní asociace, kde budou řešit právě změnu stanov. "Termín zatím není daný. Jsem rád, že máme na celou řadu věcí s panem Čeferinem podobný názor. Bylo to po pracovní i osobní stránce hodně produktivní a inspirativní setkání," dodal Malík.

autor: ČTK | 26. 1. 2018 17:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama