"UEFA slíbila pomocnou ruku," říká předseda FAČR Malík po první schůzce se šéfem UEFA Čeferinem

ČTK ČTK
26. 1. 2018 17:41
Předseda FAČR Martin Malík se poprvé od zvolení do funkce sešel s předsedou UEFA Čeferinem. Dohodli se na postupu proti volební patové situaci.
Martin Malík při volbě předsedy FAČR v prosinci 2017
Martin Malík při volbě předsedy FAČR v prosinci 2017 | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nový předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík se poprvé sešel s prezidentem Evropské fotbalové unie Aleksanderem Čeferinem. Šéf UEFA slíbil pomoc při změně stanov, aby v budoucnu nenastala při volebních valných hromadách FAČR patová situace.

To se stalo loni v červnu a nového předsedu si česká asociace zvolila až na mimořádné valné hromadě v prosinci, kdy Malík porazil Petra Fouska. UEFA stejně jako světová fotbalová federace FIFA po české asociaci požaduje změnu dvoukomorového volebního systému, na které se však moravská a česká strana zatím nedohodly.

UEFA a FIFA následně pohrozily, že vyšlou do Česka normalizační komisi, která by převzala kontrolu nad FAČR. "Pan Čeferin vyjádřil potěšení nad úspěšnou volbou nového vedení asociace a zároveň přislíbil pomocnou ruku při řešení aktuální situace ohledně stanov," uvedl v tiskové zprávě Malík.

Domluvili se mimo jiné na tom, že Malík a oba místopředsedové FAČR Roman Berbr a Zdeněk Zlámal se sejdou s komisí UEFA pro národní asociace, kde budou řešit právě změnu stanov. "Termín zatím není daný. Jsem rád, že máme na celou řadu věcí s panem Čeferinem podobný názor. Bylo to po pracovní i osobní stránce hodně produktivní a inspirativní setkání," dodal Malík.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy