Lvíčata vyhrála ve Walesu a vedou kvalifikační skupinu

11. 10. 2011 22:39
Zápas rozhodla branka Václava Kadlece

Wrexham - Česká fotbalová reprezentace do 21 let dnes vyhrála v utkání evropské kvalifikace ve Walesu 1:0. Zápas rozhodl v 5. minutě útočník Sparty Václav Kadlec. Svěřenci kouče Jakuba Dovalila mají na kontě dvě výhry nad Walesem a Andorrou a remízu s Arménií.

Ve třech zápasech v kvalifikaci o postup na ME v Izraeli v roce 2013 nasbírali čeští hráči sedm bodů, stejně jako vedoucí Arménie, na jejíž půdě se představí v listopadu. Černá Hora a Wales mají shodně na kontě po dvou vítězstvích a prohrách.

Právě zářijový nerozhodný výsledek z domácí půdy dnes čeští mladíci ve Wrexhamu chtěli odčinit a povedlo se jim to díky rychlé brance Kadlece ze samého úvodu utkání. Kadlec na začátku zářil, čtvrtý gól v kvalifikaci jej zjevně nabudil a ještě do poločasu měl dvě nebezpečné střely.

Kouč Dovalil do základní sestavy v soutěžním utkání nasadil hned tři debutanty Kalase, Hanouska a Krejčího a i s nimi hosté dokráčeli k výhře. Stoper Kalas, který stejně jako Krejčí v červnu získal stříbro na ME devatenáctek, mohl dokonce svoji premiéru ozdobit gólem, ale před přestávkou jej vychytal domácí brankář.

Činit se musel na druhé straně i český gólman Štěch, hlavně pokusy Browna a Bodina po změně stran pro něj vypadaly nebezpečně. Český náskok mohl v poslední čtvrthodině pojistit střídající boleslavský útočník Chramosta, ale ani v jedné šanci neuspěl a nenavázal na pět podzimních ligových tref. Důležitou výhru to ale český tým ve Walesu nestálo.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v roce 2013.

Wales "21" - ČR "21" 0:1 (0:1)

Branka: 5. Kadlec. Rozhodčí: Hänn - Hidber, Vogel (všichni Švýc.). ŽK: Richards, Alfei - Hejda, Nešpor.

Sestavy:

Wales: : Maxwell - Freeman, Richards, Lucas, Brown - Alfei, Taylor (46. Bodin), Hewitt, Bradshaw (75. Ogleby) - Doble (66. Chamberlain), Howells. Trenér: Flynn.

ČR: Štěch - Nitrianský, Hejda, Kalas, Lecjaks - Kopic (90. Čmovš), Darida (79. Mareček), Hanousek, Krejčí - Nešpor (68. Chramosta), Kadlec. Trenér: Dovalil.