Lvíčata ve druhém utkání jen remizovala s Arménií

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
6. 9. 2011 19:28
Česko - Arménie 1:1

Praha - Čeští fotbalisté do 21 let nenavázali ve druhém utkání kvalifikace na ME v roce 2013 na úvodní kanonádu proti Andoře a s Arménií doma jen remizovali 1:1.

Hosté šli do vedení v 56. minutě zásluhou Malakjana.

Výběru Jakuba Dovalila zachránilo alespoň bod vyrovnání Daridy o dvanáct minut později.

Lvíčata si smlsla na Andoře, Kadlec nastřílel hattrick

Stadion v Uherském Hradišti viděl od počátku zápasu znatelnou aktivitu českého týmu, který se snažil obranu Arménie přelstít především po stranách. Jenže hosté dobře bránili, a tak snaha domácích většinou končila před pokutovým územím. Dvakrát se dostal k pěkné střele Darida, ovšem v obou případech přestřelil.

Naopak rychlé a jednoduché arménské brejky ohrožovaly českou branku nebezpečněji. Šanci Badaljana zastavilo jen včasné vyběhnutí gólmana Štěcha a Malakjanův pokus mířil těsně vedle.

Změna stran přinesla na české straně pouze zvýšený tlak, s šancemi to bylo stejně neproduktivní jako v první půli. A tak přišel trest. Po krásné sólové akci, kdy přešel dva protihráče, poslal Armény do vedení Malakjan.

Inkasovaný gól Čechy otřásl a z letargie je vyvedlo až Daridovo vyrovnání po centru střídajícího Wágnera. Závěrečný nápor však už k vítězné brance nevedl.

Utkání 3. kvalifikační skupiny ME fotbalistů do 21 let:

Česká republika "21" - Arménie "21" 1:1 (0:0)
68. Darida - 56. Malakjan. Rozhodčí: Sidorupolos - Gagas, Eftimiadis (všichni Řec.). ŽK: Lecjaks, Čmovš - Malakjan. Diváci: 2345.

ČR: Štěch - Čmovš, Kalas, Hejda, Lecjaks - Mareček - Kopic (87. Hušbauer), Darida, Vydra (59. Navrátil) - Chramosta (59. Wágner), Kadlec. Trenér: Dovalil.
Arménie: Israjeljan - H. Hambardzumjan, Harojan, Chačatrjan, K. Hovhannisjan - V. Poghosjan, Sujan (81. A.Hambardzumjan), Voskanjan, Malakjan - Karapetjan (53. H. Hovhannisjan), Badaljan (61. G. Poghosjan). Trenér: Nazarjan.