Lovásik prožil v Boleslavi černý den

ČTK
12. 3. 2006 19:25
Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi dnes zvítězili ve 20. ligovém kole nad Olomoucí 2:0. Domácí tým poslal do vedení v 41. minutě záložník Vít, v poslední minutě zpečetil výhru Středočechů střídající Sviták po chybě olomouckého gólmana Lovásika. Ten byl navíc v nastaveném čase vyloučen po faulu na Ordoše.

Boleslav tak potvrdila svoji formu, když vyhrála čtvrtý z posledních pěti zápasů. Doma získala tři body už počtvrté za sebou a drží se ve hře o pohárové příčky. Naopak Hanáci venku už tři zápasy nedokázali bodovat.

Na výtečně připraveném vyhřívaném trávníku v utkání tabulkových sousedů po počátečním oťukávání jako první zahrozili hosté z Olomouce. V 18. minutě po rychlém protiútoku a akci Romana Hubníka doputoval míč až k útočníkovi Chmelíčkovi, který ale z malého vápna nastřelil jen břevno a nedočkal se tak gólové radosti jako minule s Příbramí.

Pak už iniciativu převzali podle očekávání domácí. V 28. minutě útočník Kulič po Kaščákově zaváhání obešel stopera Kováře, ale šanci zmařil včasným vyběhnutím gólman Lovásik.

Za deset minut ještě nedosáhl na povedený Rychlíkův centr útočník Pecka, ale čtyři minuty před poločasem už udeřilo. Po dalším Rychlíkově pasu olomoučtí zadáci neodvrátili míč do bezpečí, domácí záložník Vít jejich chyby využil a střelou k tyči si zopakoval gólovou trefu z podzimního utkání na Hané. Zároveň na olomoucké lavičce rozesmutnil svého otce Jiřího, který v Sigmě dělá maséra.

Po přestávce ztratila hra kvalitu i tempu z úvodního dějství a změnila se v urputný boj. Olomouc se víc tlačila do ofenzivy, ale ve finální fázi Hanáky brzdily zbrklost a nepřesnosti. Na dlouhou dobu nejnadějněji vypadal Chmelíčkův pokus z 66. minuty. Boleslav čekala zatažená před vlastní brankou a koledovala si o vyrovnávací gól, ale Roman Hubník ani Babnič své pokusy mezi tyče nenamířili.

Do posledních minut se Středočeši třásli o vítězství, ale v závěru gólman Lovásik neudržel míč v náručí a střídající Sviták po pouhé půlminutě pobytu na hřišti zpečetil výhru Boleslavi. Olomoucký brankář si kalich hořkosti vypil až do dna v první minutě nastavení, když před velkým vápnem fauloval Ordoše a viděl červenou kartu.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 41. Vít, 90. Sviták. Rozhodčí: Adámek - Ondo, Drastik. ŽK: Pecka, Vaculík - Babnič, Rýdel, R. Hubník, König. ČK: 90.+1 Lovásik (Olomouc). Diváci: 3480.

Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Švejdík, Palát - Vaculík, Vít, Matějovský (89. Sviták), Rychlík (63. Kysela) - Kulič, Pecka (74. Ordoš). Trenér: Uhrin.

Olomouc: Lovásik - König, Kovář, Horáček, R. Hubník - Kaščák (66. Šultés), Hudec (46. Pečnik), Babnič (90. Blaha), Rýdel - Chmelíček, M. Hubník. Trenér: Uličný.