janc
24. 10. 2007 23:29
Real Madrid se trápil s Olympiakosem Pireus
Robinhova radost z gólu během zápasu Ligy mistrů mezi Realem a Olympiakosem.
Robinhova radost z gólu během zápasu Ligy mistrů mezi Realem a Olympiakosem. | Foto: Reuters

Praha - Největší překvapení středečních zápasů Ligy mistrů se událo v norském Rosenborgu, kam v utkání skupiny B zavítala Valencie.

A ve studeném norském počasí horkokrevní Španělé totálně selhali. První poločas se hrál vyrovnaný fotbal, obraz hry se však změnil v 53. minutě, kdy za domácí dokázal skórovat Yssouf Koné, který prostřelil zkušeného gólmana Valencie Canizarese.

Hosté byli z inkasované branky v šoku. Rosenborg nabídnutou šanci využil a po desetiminutovém tlaku vstřelil druhý gól. Vidar Riseth vystihl zaváhání španělských obránců a zblízka hlavou zajistil Norům překvapivé vedení.

Španělský tým se na odpověď nezmohl, a Norové tak slavili zasloužené vítězství 2:0.

Dále čtěte:

V dalším zápase skupiny B přivítala Chelsea na Stamford Bridge Schalke 04. Vývoj zápasu určila už 4. minuta, kdy mladý brankář německého týmu Manuel Neuer udělal velkou chybu, když si z úhlu nechal proklouznout mezi nohama střelu Francouze Maloudy.

Londýnský tým měl od tohoto okamžiku zápas pod kontrolou, Schalke se nedostávalo do hry, a tak měl Petr Čech málo práce.

Do druhé půle vstoupili domácí stejným způsobem jako do části první, už ve 47. minutě si na centrovaný míč naskočil Drogba a gólman Schalke byl bezmocný - 2:0. Utkání stejným výsledkem také skončilo, Chelsea si upevnila vedení v tabulce a do hry se vrátil také Rosenborg, který je nyní na druhém místě skupiny B.

Liverpool selhal v Turecku

Turecké fanouškovské peklo přivítalo v Istanbulu fotbalisty anglického Liverpoolu. Besiktas byl v úvodu zápasu skupiny A aktivní, za což byl odměněn ve 14. minutě, kdy střelu Serdara Özkana tečoval do vlastní sítě stoper  Hyypiä. Pro Fina to byl druhý vlastní gól ve dvou zápasech, "trefil" se i o víkendu v derby zápase s Evertonem.

Liverpool se poté snažil o vyrovnání, domácí však pozorně bránili. Navíc se v 82. minutě prosadil útočník Bobo, který po pěkné individuální akci prostřelil gólmana hostí Reinu.

Anglický tým stačil jen zkorigovat výsledek zápasu na 2:1, v 85. minutě pěknou hlavičkou skóroval kapitán Gerrard.

Francouzský tým z Marseille remizoval v Portu 1:1 - oba týmy se tak udržely na prvních dvou místech skupiny A. Liverpool je blízko vyřazení.

AC Milán dohnal Doněck

Ve skupině D přivítal AC Milan na svém stadionu Šachtar Doněck.  A Milán jasně vyhrál 4:1, když se dvakrát trefili Gilardino a  Seedorf. Od 17. minuty se na hřišti objevil v barvách ukrajinského celku i český fotbalista Tomáš Hübschman.

Benfika Lisabon se na domácím hřišti utkala se Celticem Glasgow, v jehož základní sestavě byl Jiří Jarošík. Vyrovnaný zápas rozhodl jediný gól. V 87. minutě přesně mířil domácí hráč  Óscar Cardózo.

Ve skupině D dohnalo AC Milán na čele tabulky svého středečního soupeře Doněck, oba celky mají shodně 6 bodů.

Real Madrid po boji porazil Olympiakos Pireus

Španělský mistr Real Madrid se ve skupině C v souboji s Olympiakosem Pireus hodně natrápil. Do vedení se Španělé dostali díky gólu kapitána Raula už ve druhé minutě. O pět minut později však vyrovnal Luciano Galletti a začínalo se znovu.

Důležitý moment nastal ve 13. minutě, kdy byl vyloučen stoper Olympiakosu Torosidis za faul na pronikajícího Van Nistelrooye. Řecký tým ale nesložil zbraně a ve 47. minutě se dostal do překvapivého vedení - trefil se Júlio César.

Poté však začal úřadovat nejlepší hráč zápasu Robinho, který se trefil dvakrát v 68. a 83. minutě. V nastaveném čase přidal pojistku střídající Balboa, a Real tak porazil Olympiakos 4:2.

Werder Brémy potřeboval v zápase s Laziem Řím nutně zvítězit, chtěl-li ještě pomýšlet na postup ze skupiny. A domácí se také ujali vedení ve 28. minutě gólem Sanoga, jehož napodobil v minutě 54. Hugo Almeida. Lazio stačilo jen snížit - na konečných 2:1 upravil v 82. minutě Manfrediny.

V tabulce skupiny C se do čela dostal Real Madrid, který přeskočil Olympiakos Pireus.