Neporazitelnost Chelsea zachránil Hazard z penalty

Aktualizováno 1. 11. 2014 18:26
Fotbalisté Chelsea porazili v utkání 10. kola anglické ligy Queens Park Rangers 2:1. O výhře lídra tabulky rozhodl Eden Hazard gólem z penalty.
Eden Hazard z Chelsea proměňuje penaltu proti WPR.
Eden Hazard z Chelsea proměňuje penaltu proti WPR. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea porazili v utkání v 10. kole anglické ligy Queens Park Rangers 2:1. O výhře lídra tabulky rozhodl Eden Hazard gólem z penalty. Do sestavy vítězného týmu se po zranění vrátil Diego Costa a odehrál 78 minut, gólman Petr Čech do utkání nezasáhl.

Arsenal zvítězil i díky dvěma brankám Alexise Sáncheze 3:0 nad Burnley. Newcastle porazil Liverpool 1:0, jediný gól vstřelil ve druhém poločase střídající Ayoze Pérez.

"Nehráli jsme tak dobře, jak jsem očekával"

Chelsea se v zápase s QPR do vedení dostala ve 32. minutě, brazilský reprezentant Oscar se prosadil po přesném Fábregasově pasu. Španěl se v deseti zápasech této sezony podílel na deseti brankách svého týmu, jednou sám skóroval a devětkrát si připsal asistenci.

Hosté dokázali v 62. minutě vyrovnat, Ferovu přízemní střelu za Courtoisova záda patičkou usměrnil Austin, jenž je s pěti brankami nejlepším střelcem QPR. "Blues" přesto dosáhli na osmou výhru v sezoně, čtvrt hodiny před koncem ve vápně fauloval Vargas a Hazard penaltu s přehledem proměnil. Belgický reprezentant se v Premier League k pokutovému kopu postavil poosmé a drží stoprocentní bilanci. Chelsea zůstává jediným neporaženým týmem v lize.

"Nehráli jsme tak dobře, jak jsem očekával. Byly tam úseky, kdy jsme hráli dobrý fotbal, ale nebylo to konzistentní. QPR byli velmi organizovaní v obraně, všichni hráči věděli, co mají dělat," uvedl nepříliš spokojený kouč Chelsea José Mourinho.

Na hře svých svěřenců přesto našel klady. "Hráči nezačali panikařit po vyrovnávacím gólu. Oscar byl nejlepším hráčem na hřišti. Nejen kvůli vstřelené brance, ale také pro jeho bystrost a intenzivní hru po celých 90 minut."

Gunners začali pálit v druhém poločase

Arsenal vstřelil všechny tři branky proti Burnley v druhém poločase. V 70. minutě otevřel skóre Sánchez, o dvě minuty později na něj navázal obránce Chambers. Na konečných 3:0 upravil v nastavení svým sedmým gólem v sezoně znovu Sánchez.

"Kanonýři" na domácím hřišti neprohráli už 23. utkání v řadě, Burnley zůstává poslední a na první výhru stále čeká. Český reprezentační záložník Tomáš Rosický zůstal pouze na lavičce Arsenalu.

Southampton zvítězil díky Wanyamově brance ze třetí minuty na hřišti Hullu 1:0 a v tabulce zůstává druhý o čtyři body za Chelsea. Pro "Svaté" jde o nejlepší start do sezony Premier League v historii, na kontě mají po deseti zápasech 22 bodů. V sezoně 1983/84 měli o dva méně a celkově skončili na druhém místě. S pěti obdrženými brankami v deseti zápasech mají navíc nejlepší obranu v lize.

West Ham prohrával na hřišti Stoke už 0:2, zásluhou Valencii a Downinga však dokázal uhrát alespoň remízu a se 17 body je pátý. O skóre za Arsenalem a Manchesterem City, který má zápas k dobru.

O zisku tří bodů pro Newcastle v zápase s Liverpoolem rozhodl v 73. minutě Pérez, když mu obránce hostů Moreno nechtěně přiťukl míč v pokutovém území. Španělský útočník vstřelil rozhodující branku také v předchozím ligovém utkání na hřišti Tottenhamu (2:1). Newcastle v posledních čtyřech zápasech získal deset bodů, "Reds" přerušili sérii čtyř ligových duelů bez porážky. Liverpool navíc venku neskóroval poprvé od 2. listopadu 2013.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Newcastle - Liverpool 1:0(73. Pérez), Arsenal - Burnley 3:0 (70. a 90.+1 Sánchez, 72. Chambers), Chelsea - QPR 2:1 (32. Oscar, 75. Hazard z pen. - 62. Austin), Everton - Swansea 0:0, Hull - Southampton 0:1 (3. Wanyama), Leicester - West Bromwich 0:1 (47. vlastní Cambiasso), Stoke - West Ham United 2:2 (33. Moses, 55. Diouf - 60. Valencia, 73. Downing).

1. Chelsea 10 8 2 0 26:10 26
2. Southampton 10 7 1 2 21:5 22
3. Manchester City 9 5 2 2 19:10 17
4. Arsenal 10 4 5 1 18:11 17
5. West Ham United 10 5 2 3 19:14 17
6. Swansea 10 4 3 3 13:10 15
7. Liverpool 10 4 2 4 13:13 14
8. Manchester United 9 3 4 2 16:13 13