Lipsko porazilo Hoffenheim a je v bundeslize třetí, Dortmund má jen bod

16. 12. 2023 21:00

Lipsko v 15. kole německé fotbalové ligy na domácí půdě přehrálo Hoffenheim 3:1 a posunulo se na třetí místo. Pavel Kadeřábek za hosty odehrál celé utkání. Dortmund remizoval v Augsburgu 1:1 a z posledních sedmi ligových utkání zvítězil pouze jednou. Pátá Borussia ztrácí na vedoucí Leverkusen, který má nedělní zápas s Frankfurtem k dobru, deset bodů.

V Lipsku otevřel skóre ve 34. minutě domácí Klostermann, ale ještě do poločasu srovnal Kabak. Východoněmecký klub si vedení vzal zpět v 71. minutě zásluhou Forsberga a o tři minuty později přidal pojistku Simakan. Na čelo ztrácí Lipsko čtyři body.

Augsburg poslal do vedení v 23. minutě svým osmým ligovým gólem Demirovič. O dvanáct minut později srovnal po Füllkrugově přihrávce Malen. V závěru druhého dějství měli hosté několik šancí rozhodnout, vždycky však narazili na brankáře Dahmena.

Záložník Unionu Alex Král nastoupil v 60. minutě na hřišti Bochumi a s berlínským týmem prohrál 0:3. Wolfsburg zvítězil v Darmstadtu 1:0, přestože od 27. minuty dohrával bez vyloučeného Lacroixe. Václav Černý zůstal na lavičce hostů.