Liberec remizoval a drží si náskok

ČTK, SportPlus
10. 4. 2006 18:42
Liberec - Fotbalisté vedoucího Liberce remizovali v pondělní dohrávce 24. kola s Teplicemi 1:1. Před svým sokem tak udrželi osmibodový náskok v čele ligy. Tepličtí vedli od 44. minuty po brance Saboua, v 61. minutě vyrovnal Pospěch. Liberec dohrával utkání od 74. minuty bez vyloučeného Hodúra.

Liberečtí šli do utkání i s uzdraveným kapitánem Zápotočným a jeho kolegou z obrany Šinglárem a byla na nich patrná touha odčinit porážku z Olomouce. Hned první akce v jejich podání mohla skončit brankou. Pudil servíroval míč Papouškovi, ale před ním na poslední chvíli odvrátil Tesařík.

Domácí hráli atraktivně, napadali hluboko na polovině soupeře a vynutili si převahu ve středu pole. V páté minutě přízemní střelou prověřil Poštulku liberecký Pospěch. Teplice se po pasivnějším úvodu oklepaly a před zraky reprezentačního kouče Karla Brücknera také zahrozily. V deváté minutě ale mířil jen těsně vedle Sabou.

Ten nakonec síť přece jen rozvlnil. V závěru poločasu, během něhož se domácí stále marně snažili dobýt teplickou svatyni, protlačil centr zblízka do brány.

Liberec ale branka do šaten do kolen nedostala. Po přestávce a změně stran si znovu vynutili převahu a opět začali hrozit. Bílek ještě Dortovu nahrávku netrefil, ale po hodině hry už přetížená defenzíva Teplic kapitulovala. Do otevřeného prostoru vtrhl agilní Dort, přistrčil míč Prospěchovi a ten levačkou k bližší tyči rozvlnil síť. Zároveň ukončil své desetizápasové čekání na gól.

Vzápětí mohl přidat druhou trefu, ale po akci střídajícího Ančice pálil vedle. Liberec se i nadále tlačil do zakončení, jenže jeho snahu přibrzdil faul Hodúra čtvrthodinu před koncem. Ve středu pole srazil Kaufmana a po druhé žluté viděl i červenou kartu.

Slovan se pak v oslabení stáhl blíže ke své brance, přesto mohl soupeři zasadit rozhodující ránu. Deset minut před koncem našel aktivní Ančic ve vápně Pospěcha, ale ten už měl pro dnešní zápas vybráno a jeho rána však zaduněla jen o břevno.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 1:1 (0:1)
Branky: 61. Pospěch - 44. Sabou. Rozhodčí: Matějek - Filgas, Lhoták. ŽK: Hodúr - Tesařík, Hunal, Krmaš. ČK: 74. Hodúr. Diváci: 5160.

Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Matula, Janů - Papoušek (78. Abrahám), Bílek, Hodúr, Pudil (62. Ančic) - Pospěch (90. Hochmeister), Dort. Trenér: Lavička.

Teplice: Poštulka - Krmaš, Rada, Hunal - Verbíř, Jirsák, Sabou, Benát (86. Fenin), Tesařík (69. Kaufman) - Rilke, Kroupa (71. Džeko). Trenér: Mareček.

1. Liberec 24 14 8 2 34:15 50
2. Teplice 24 10 12 2 31:19 42
3. Mladá Boleslav 23 12 5 6 37:28 41
4. Slavia Praha 23 11 7 5 40:27 40
5. Sparta Praha 23 9 5 9 33:31 32
6. Jablonec 24 9 5 10 31:32 32