La Coruňa remizovala v Barceloně a zachránila se

23. 5. 2015 21:07
Fotbalisté La Coruni překvapivě remizovali v zápase posledního kola španělské ligy 2:2.
Messi a Neymar slaví gól Barcelony
Messi a Neymar slaví gól Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté La Coruni překvapivě remizovali v zápase posledního kola španělské ligy 2:2 na hřišti mistrovské Barcelonya udrželi se v nejvyšší soutěži. Zachránila se také Granada, která doma udržela bezbrankovou remízu s Atléticem Madrid, jemuž bod stačil k udržení třetí pozice, zajišťující účast v základní skupině Ligy mistrů.

Předkolo této soutěže si zahraje v příští sezoně Valencie, která zvítězila na hřišti sestupující Almeríe 3:2 a zůstala čtvrtá. Za ní skončila i přes výhru 3:2 v Málaze Sevilla. Eibar sice porazil poslední Córdobu 3:0, přesto se po roce vrátí do druhé ligy. Real Madrid, který měl před závěrečným duelem jistou druhou pozici, porazil Getafe 7:3. Ronaldo vstřelil osmý hattrick v sezoně.

Barcelona po hodině hry vedla nad La Coruňou 2:0 poté, co se dvakrát trefil argentinský kanonýr Messi a v této sezoně si připsal 43 zásahů. V 67. minutě však snížil střelou do šibenice Pérez a za devět minut Salomao rozhodl o zisku bodu, díky kterému se La Coruňa udržela mezi elitou.

S domácími fanoušky se po utkání rozloučil kapitán Xavi, který ve čtvrtek oznámil odchod z mateřského klubu, v němž působil od jedenácti let. Jeho dalším působištěm bude katarský celek Al Sadd.

Bod z duelu mezi Granadou a Atléticem Madrid pomohl oběma celkům: Granada se díky němu zachránila, zatímco Atlético udrželo třetí místo o bod před Valencií. Příliš šancí v zápase k vidění nebylo: na střely na branku zápas skončil 0:1.

Valencia na hřišti Almeríe v prvním poločase dvakrát prohrávala, do šaten šly ale týmy za stavu 2:2 a v druhém poločase rozhodl o vítězství hostů jedenáctým gólem v sezoně Paco Alcácer.

Sevilla se v druhém dějství zápasu v Málaze, která od 26. minuty hrála po vyloučení Weligtona v deseti, dostala do tříbrankového vedení: v rozmezí 52. a 62. minuty se trefili Reyes, Banega a Vidal. Za domácí se následně sice dvakrát prosadil Guerra, na bod ale Málaga nedosáhla.

Mladík Ödegaard má první start za Real

Eibar sice zvládl duel s Córdobou jednoznačně 3:0, zachránit se však mohl pouze v případě prohry La Coruni, či Granady. O vlastním tříbodovém zisku Eibar rozhodl už v prvním poločase, v němž Arruabarrena, Navas a Capa stanovili konečné skóre.

Baskický celek sice získal 35 bodů stejně jako konkurenti v boji o záchranu, s oběma však má horší vzájemné zápasy. V týmu po neúspěšné misi skončil trenér Garitano. Córdoba zaokrouhlila počet zápasů v řadě bez vítězství na dvacet a za celou sezonu se pouze třikrát radovala z ligové výhry.

Ronaldo vstřelil první gól zápasu Realu s Getafe v 13. minutě, kdy se prosadil hlavou po Marcelově centru. Hosté ale dokázali rychle zareagovat a zásluhou rychlých gólů Escudera a Castra se dostali do překvapivého vedení.

Pak zaúřadoval znovu portugalský reprezentant: v 32. minutě překonal gólmana Codinu z přímého kopu a o dvě minuty později z penalty. Ronaldo v této sezoně La Ligy zaznamenal 48 branek, čímž překonal své osobní maximum, a obsadil první místo v tabulce střelců. Za Getafe sice dokázal ještě do přestávky vyrovnat Lacen, v druhém poločase ale "Bílý balet" k vítězství posunuli Hernández, Rodríguez, Jesé a Marcelo.

První start ve španělské lize si připsal mladý talent madridského celku Martin Ödegaard, který na hřišti v 58. minutě vystřídal Ronalda. Norský záložník se stal nejmladším ligovým debutantem v historii klubu, k utkání nastoupil ve věku 16 let a 157 dnů.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo:

Levante - Elche 0:0, Almería - Valencie 2:3 (9. Teye, 37. Soriano - 28. Otamendi, 45. Fighúlí, 80. Paco), Bilbao - Villarreal 4:0 (25. z pen. a 60. Aduriz, 28. Iraola, 36. Etxebarria), Eibar - Córdoba 3:0 (6. Arruabarrena, 11. Navas, 34. Capa), FC Barcelona - La Coruňa 2:2 (5. a 59. Messi - 67. Pérez, 76. Salomao), Granada - Atlético Madrid 0:0, Málaga - FC Sevilla 2:3 (67. a 90.+2 Guerra - 52. Reyes, 55. Banega, 62. Vidal), Vallecano - San Sebastian 2:4 (42. Bueno, 64. Morcillo - 19. Vela, 21. Castro, 73. Agirretxe, 75. Elustondo), Vigo - Espaňol Barcelona 3:2 (38. Mallo, 58. Cabral, 76. Nolito - 23. z pen. a 48. Stuani), Real Madrid - Getafe 7:3 (13., 32. a 34. z pen. Ronaldo, 47. Hernández, 51. Rodríguez, 71. Jesé, 90. Marcelo - 23. Escudero, 26. Castro, 42. Lacen).