Krásky, hrdinové i mažoretky. Tak se fandilo na Španělsku

Krásky, hrdinové i mažoretky. Tak se fandilo na Španělsku
Foto: Jakub Šafránek
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
8. 10. 2011 12:55

Komiksoví hrdinové, sličné fanynky i klasičtí fans s trubkami, bubny, dresy a šálami. To vše bylo k vidění v tribunách letenského stadionu při ptečním kvalifikačním utkání mezi Českou republikou a Španělskem. odívejte se ve fotogalerii Atuálně.cz, jak se na utkání, jež nakonec sknčilo výhrou mistrů světa 2:0, fandilo a povzbuzovalo.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy