Kozák se dvakrát trefil, v EL zářily hlavně ruské týmy

14. 2. 2013 21:15
Libor Kozák dvěma góly zařídil v Evropské lize Laziu nadějný výsledek do odvety s Mönchengladbachem. Večer se dařilo hlavně ruským týmům.
Liverpool prohrál v Petrohradě 0:2
Liverpool prohrál v Petrohradě 0:2 | Foto: Reuters

Petrohrad - Evropská liga dnes neměla na programu jen zápasy Sparty a Plzně. Hrálo se také na dalších stadionech. Český útočník Libor Kozák se dvěma góly prostřílel na druhé místo tabulky střelců celé soutěže.

Kozák zazářil v utkání Lazia Řím, které díky jeho dvěma trefám veze ze hřiště Mönchengladbachu remízu 3:3.

Chvíle nadějného útočníka přišla až v poločase, kdy se teprve dostal na hřiště. Jeho chvíle přišla po hodině hry, kdy se poprvé v zápase prosadil nádherným volejem. Konečnou remízu pak pečetil tvrdou ránou ve třetí minutě nastavení.

O největší překvapení se ale staraly ruské týmy

Parádní večer prožily v Evropské lize ruské týmy.

Těm vůbec nevadilo, že jsou oproti svým soupeřům v nevýhodě, protože jejich liga kvůli zimní přestávce stojí. Posuďte sami:

Petrohrad doma porazil 2:0 Liverpool, Machačkala přestřílela německý Hannover 3:1 a největší překvapení večera dokázala Kazaň: Vyhrála na hřišti Atlética Madrid 2:0, obhájce loňského vítězství.

Kadlec Leverkusenu nepomohl

Poprvé od říjnového zranění nastoupil do sestavy Bayernu Leverkusen český obránce Michal Kadlec. Svou šanci ale neproměnil a Leverkusen prohrál doma s Benficou Lisabon 0:1.

Utkání BATE Borisov - Fenerbahce Istanbul, jehož vítěz narazí v dalším kole na lepšího z dvojice Neapol - Plzeň, skončilo bez branek.

Turecký tým hrál již od čtvrté minuty bez vyloučeného Meirelese. V duelu potenciálních soupeřů pražské Sparty si poradil Ajax se Steauou Bukurešť doma 2:0.

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Zenit Petrohrad - Liverpool 2:0 (0:0)
Branky: 69. Hulk, 72. Semak. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

Machačkala - Hannover 3:1 (1:1)
Branky: 34. Eto'o, 48. Ahmedov, 64. Boussoufa - 22. Huszti. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).

BATE Borisov - Fenerbahce Istanbul 0:0
Rozhodčí: Kelly (Ir.). ČK: 4. Meireles (Fenerbahce).

Levante - Olympiakos Pireus 3:0 (2:0)
Branky: 10. Rios, 40. Barkero z pen., 56. Martins. Rozhodčí: Gräfe (Něm.). ČK: 29. Abdoun (Olympiakos).

Dynamo Kyjev - Bordeaux 1:1 (1:1)
Branky: 20. Haruna - 23. Obraniak. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

Leverkusen - Benfica Lisabon 0:1 (0:0)
Branka: 61. Cardozo. Rozhodčí: Mateu Lahoz (Šp.).

Ajax Amsterdam - Steaua Bukurešť 2:0 (1:0)
Branky: 28. Alderweireld, 48. Van Rhijn. Rozhodčí: Todorov (Bul.). ČK: 89. Pintili (Steaua).

Inter Milán - Kluž 2:0 (1:0)
Branky: 20. a 87. Palacio. Rozhodčí: Koukoulakis (Řec.)

Newcastle - Charkov 0:0
Rozhodčí: Hagen (Nor.).

Stuttgart - Genk 1:1 (1:0)
Branky: 42. Gentner - 90. Plet. Rozhodčí: De Sousa (Portug.).

Atlético Madrid - Kazaň 0:2 (0:1)
Branky: 6. Karadeniz, 90.+4 Orbaiz. Rozhodčí: Vad (Maď.). ČK: 45. Šaronov (Kazaň).

Basilej - Dněpropetrovsk 2:0 (1:0)
Branky: 23. Stocker, 67. Streller. Rozhodčí: Moen (Nor.).

Mönchengladbach - Lazio Řím 3:3 (1:0)