Koubek udržel pošesté v lize čisté konto, Rennes vyhrálo 3:0

10. 2. 2019 19:46
Fotbalisté Rennes v brance s českým gólmanem Tomášem Koubkem zvítězili ve francouzské lize na domácím hřišti nad St. Etienne 3:0. Koubek chytil všechny tři střely a připsal si v lize druhé čisté konto za sebou. V ročníku vychytal nulu už pošesté.
Tomáš Koubek (Rennes)
Tomáš Koubek (Rennes) | Foto: Reuters

Český brankář neměl v zápase mnoho práce. V 28. minutě mohl inkasovat z kopačky útočníka Dionyho, který ale střelu z dorážky napálil pouze do tyče. Na konci první půle Koubek zlikvidoval Subotičovu hlavičku a po Niangově trefě odcházel jeho tým do kabin za stavu 1:0.

Ve druhé půli hosté Koubka výrazně neohrozili. Domácí v závěru přidali ještě dva góly a připsali si tak druhé vítězství za sebou.

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:

Montpellier - Monako 2:2 (66. Laborde, 90. Delort z pen. - 14. Martins, 82. Falcao), Toulouse - Remeš 1:1 (81. Gradel - 55. Oudin), Nantes - Nimes 2:4 (15. Coulibaly, 38. Majeed - 47. Guillaume, 69. Bobichon, 85. Ferri, 89. Thioub), Rennes - St. Etienne 3:0 (21. Niang, 87. Ben Arfa, 90.+1 Hunou), Guingamp - Lille 0:2 (47. Leao, 90.+3 Rémy z pen.),

21:00 Nice - Lyon.

1. Paris St. Germain 22 19 2 1 68:13 59
2. Lille 24 15 4 5 42:22 49
3. Lyon 23 12 7 4 38:26 43
4. Montpellier 23 9 10 4 31:19 37
5. Marseille 24 11 4 9 38:34 37
6. St. Etienne 23 10 7 6 33:29 37
7. Rennes 24 10 6 8 34:31 36