Klusáček povede fotbalisty Jihlavy, Kučera bude asistentem

ČTK ČTK
5. 12. 2014 14:44
Novým trenérem fotbalistů Jihlavy se stal Luděk Klusáček.
Luděk Klusáček.
Luděk Klusáček. | Foto: CPA Eduard Erben

Jihlava - Novým trenérem fotbalistů Jihlavy se stal Luděk Klusáček. Na lavičce jedenáctého celku první ligy nahradí dočasného hlavního kouče Romana Kučeru, který zůstane u týmu jako jeden z asistentů.

Sedmačtyřicetiletý Klusáček byl bez angažmá od září, kdy jako asistent Ivana Haška skončil v Kataru SC. Česká dvojice v klubu z Dauhá vydržela jen tři měsíce a úvodní dvě kola katarské ligy. Klusáček jako hlavní trenér naposledy vedl od března do června pražské Bohemians 1905, které zachránil v nejvyšší soutěži, ale po sezoně kontrakt neprodloužil.

Kučera převzal Vysočinu na konci září po Petru Radovi. Dlouholetý trenér jihlavské mládeže tým dostal z posledního místa tabulky a v sedmi ligových zápasech s ním čtyřikrát vyhrál, dvakrát remizoval a jen v posledním podzimního kole se Spartou prohrál. Kučera však nemá potřebnou licenci na trénování v první lize. Nyní bude asistovat Klusáčkovi společně s Markem Zúbkem a Milanem Bokšou.

Před Bohemians Klusáček jako hlavní kouč vedl ještě Hradec Králové ve druhé lize. Post asistenta bývalý obránce zastával u české reprezentace, ve Slavii Praha, Slovácku a také v Al Ahlí ze Spojených arabských emirátů a saúdskoarabském Al Hilálu.

 

Právě se děje

Další zprávy