Klopp odmítl nahradit Fergusona v Manchesteru United

David Janeczek David Janeczek
16. 1. 2016 8:46
Jürgen Klopp, který momentálně působí na lavičce Liverpoolu, odmítl v roce 2013 angažmá v Manchesteru United. Neměckého bouřliváka doporučoval hlavně končící Sir Alex Fergason.
Jürgen Klopp mohl v neděli stát na opačné straně barikády.
Jürgen Klopp mohl v neděli stát na opačné straně barikády. | Foto: Reuters

Liverpool - Současný trenér Liverpoolu Jürgen Klopp odmítl v roce 2013 nabídku Manchesteru United. V té době končící trenér United Sir Alex Ferguson oslovil Kloppa s nabídkou na jeho pozici. Klopp tehdy s díky odmítl, protože cítil, že jeho práce v Dortmundu ještě není u konce.

"V dubnu roku 2013 jsme mluvili o angažmá v United. Nemluvili jsme mnoho, ale pro mě to hodně znamenalo. V té době jsem, ale nemohl opustit Dortmund, už jsem plánoval další sezonu v Borussii. Nemohl jsem připravovat tým, který bych příští ročník nevedl. Takhle to v mém životě nefunguje." Řekl o nedokončených námluvách s Fergusonem a Manchesterem United Klopp pro dailymail.

Cesty trenérů jsou nevyzpytatelné

Zítra má Premier League na programu šlágr mezi domácím Liverpoolem a Manchesterem United. A nechybělo mnoho, aby se německý bouřlivák při derby postavil na opačnou stranu barikády. Po Fergasonovi, jenž vedl United 27 let, ale nakonec převzal Rudé ďábly David Moyes, který narozdíl od legendárního Sira Alexe vydržel na lavičce ďáblů necelý rok. Od minulé sezony vede United Louis van Gaal. A Klopp zase v průběhu letošní sezony zamířil do Liverpoolu.

Klopp zažije třaskavou atmosféru zápasu mezi odvěkými rivaly poprvé. Premiérou pro něj, ale nebude souboj s van Gaalem. Oba se potkávali ještě v Bundeslize jako trenéři Dortmundu respektive Bayernu Mnichov. Poslední vzájemný zápas vyhrál Klopp v únoru 2011 3:1. V téže sezoně se Klopp s Dortmundem radoval s německého titulu.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy