Klinsmann jmenoval tým do Prahy, vsadil na mládí

Sport Sport
28. 8. 2014 21:35
Trenér americké fotbalové reprezentace Jürgen Klinsmann oznámil nominaci 22 hráčů na přípravný zápas s českou reprezentací.
Radost fotbalistů USA.
Radost fotbalistů USA. | Foto: Reuters

New York - Trenér americké fotbalové reprezentace Jürgen Klinsmann oznámil nominaci 22 hráčů na přípravný zápas s českou reprezentací.

Úspěšný německý kouč povolal na první zápas cyklu, který vyvrcholí bojem o postup na MS 2018, především mladší hráče. Patnáct z vybraných fotbalistů není starší než 24 let.

"Je to první krok cesty do Ruska a podívali jsme se na něm po mladých talentovaných hráčích působících v Evropě. Snaží se prosadit ve svých klubech a teď usilují i o post v národním týmu," uvedl Klinsmann.

Česká reprezentace hostí výběr Spojených států 3. září v Praze na Letné.

Nominace USA na přípravný zápas s ČR|:

Brankáři: Cody Cropper (Southampton), Brad Guzan (Aston Villa), Nick Rimando (Real Salt Lake)

Obránci: John Brooks (Hertha Berlín), Geoff Cameron (Stoke City), Timmy Chandler (Eintracht Frankfurt), Greg Garza (Club Tijuana), Fabian Johnson (Borussia Mönchengladbach), Michael Orozco (Puebla), Tim Ream (Bolton)

Záložníci: Alejandro Bedoya (Nantes), Joe Corona (Club Tijuana), Mix Diskerud (Rosenborg), Julian Green (Bayern Mnichov), Emerson Hyndman (Fulham), Alfredo Morales (Ingolstadt), Brek Shea (Stoke City)

Útočníči: Jozy Altidore (Sunderland), Joe Gyau (Borussia Dortmund II), Jordan Morris (Stanford), Rubio Rubin (Utrecht), Bobby Wood (Mnichov 1860)

 

Právě se děje

před 25 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy