Kisel se vrací, ve Slavii bude hrát a trénovat mládež

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 5. 2012 11:04
Platil končí, generálním ředitelem bude Kusý
Kapitán se vrací. Karol Kisel opouští Sydney a znovu bude hrát za Slavii.
Kapitán se vrací. Karol Kisel opouští Sydney a znovu bude hrát za Slavii. | Foto: Jakub Šafránek

Praha – Do pražské Slavie se vrací její bývalý kapitán Karol Kisel. Slovenský fotbalista končí v australském Sydney a zapojí se do letní přípravy před novou sezónou Gambrinus ligy. Kromě role hráče však bude ve Slavii plnit i jinou úlohu. Stal se totiž novým šéftrenérem mládeže.

„Jsem rád, že si tady můžu prodloužit kariéru. Chtěl bych přivést fanoušky zpátky na stadion a pomoci mladším spoluhráčům, abychom předváděli lepší výkony a bojovali v tabulce ve vyšších patrech,“ uvedl Kisel.

Těší se i na roli trenéra mládeže. „Budu se snažit navázat spolupráci s lidmi, kteří to vedli dosud. Mám představy, co by se dalo zlepšit,“ dodal bývalý hráč Bohemians, Sparty či Liberce.

Kusý je novým generálním ředitelem

Slavia v úterý oznámila i další dílčí změny. Ve funkci generálního ředitele klubu končí po dvou letech Miroslav Platil, jehož nahradí Zbyněk Kusý. Donedávna manažer hokejových Pardubic nastoupí na začátku června.

„Cílem bude vybudovat vyrovnaný rozpočet klubu. V současné situaci to není snadné. Nejsou úplně optimální některé záležitosti kolem stadionu. Budeme se snažit, aby vše bylo průhledné a výhodné pro klub,“ nechal se slyšet Kusý.

Rada chce do Prahy, jednání probíhají

Tým z Edenu také potvrdil, že probíhají jednání s trenérem Petrem Radou, kterého by Slavia ráda angažovala. „Petr Rada se chce z osobních důvodů vrátit do Prahy, ale je pod smlouvou v Teplicích. Jednáme, ale ještě jsme se nedohodli,“ informoval majitel Slavie Aleš Řebíček.

Ten také okomentoval chystané změny v hráčském kádru. „Počítáme, že v červenci po Euru přijdou čtyři až pět hráčů,“ podotkl.

O stopera Martina Latku měla zájem německá Bochum. "Sdělili jsme jim, že Martina neuvolníme," řekl Aleš Řebíček

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy