Katar na šampionátu šetřit nebude, utratí 200 miliard dolarů

ČTK ČTK
9. 7. 2013 15:25
Katar hodlá v přípravách na fotbalové mistrovství světa v roce 2022 utratit 200 miliard dolarů (přes čtyři biliony korun).
Mladý fanoušek Kataru už se nemůže dočkat šampionátu v roce 2022.
Mladý fanoušek Kataru už se nemůže dočkat šampionátu v roce 2022. | Foto: Reuters

Dubaj - Katar hodlá v přípravách na fotbalové mistrovství světa v roce 2022 utratit 200 miliard dolarů (přes čtyři biliony korun). V ekonomické studii to uvedla poradenská společnost Deloitte.

Podle ní asijský stát chystá vynaložit 140 miliard dolarů na výstavbu dopravní infrastruktury, především nového letiště, silnic a podzemní dráhy. Očekává se, že na měsíc trvající turnaj přicestuje 400.000 fanoušků. Dalších dvacet miliard dolarů pak bude stát vylepšení turistické infrastruktury.

Rusko, které uspořádá fotbalové mistrovství světa o čtyři roky dříve, počítá s výdaji 15 miliard eur (388 miliard korun). Do předběžného rozpočtu Rusové započítali náklady na stavbu či modernizaci dvanácti stadionů, nutné investice do vybudování infrastruktury, hotelů, zlepšení dopravy a zajištění bezpečnosti.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy