Kapitán Arsenalu: Méně fotbalové krásy, raději trofeje

sid
15. 4. 2008 22:00
William Gallas kritizoval styl hry svého týmu
Vypadalo to nadějně, nakonec však Arsenal skončí bez trofeje.
Vypadalo to nadějně, nakonec však Arsenal skončí bez trofeje. | Foto: Ondřej Besperát

Londýn - Do kritiky stylu hry svého klubu se po nedělní prohře s Manchesterem pustil kapitán Arsenalu William Gallas.

"Pro mě je daleko důležitější vyhrávat, a ne hrát pěkný fotbal a stále prohrávat," citoval francouzského stopera server goal.com.

Arsenal nezíská žádnou trofej už třetí sezonu po sobě. Naposled vyhrál Anglický pohár v roce 2005. Poslední ligový titul je ještě o rok starší.

Přestože letos měli Kanonýři všechny čtyři soutěže, kterých se účastnili, rozjety dobře, v závěru sezony jejich forma opadla.

Čtěte více:
Arsenal přišel o titul. Chybělo štěstí, lituje Wenger
Manchester ve šlágru uspěl. Rosický znovu nehrál

Situace vyvrcholila prohrou v Liverpoolu, která znamenala pro Arsenal vyřazení z Ligy mistrů, a nedělním neúspěchem v Manchesteru, jenž třetí tým tabulky zase připravil o šance na ligový titul.

"Samozřejmě, že jsme vypadli ze hry o titul," hodnotil po zápase s United kouč Arsene Wenger. "V posledních dvou měsících cítím, že se od nás odklonilo štěstí. A byli jsme toho svědky i v neděli."

"Je to těžké překousnout, ale musíme to přijmout takové, jaké to je. Přes to všechno jsem na své hráče pyšný. Předváděli jsme dobrý fotbal a štěstí se nám nebude vyhýbat pořád," dodal manažer Arsenalu.

Hrajme hůř a vyhrávejme

Podle kapitána Gallase, který po svém příchodu z Chelsea stále nic nevyhrál, je to však nepřijatelné.

"Pozitivní proti minulé sezoně je to, že možná skončíme třetí v lize a byli jsme ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Dalo by se říct, že jsme se zlepšili, ale to jako klub nemůžeme akceptovat."

Čtěte také:
Euro může začít s Blažkem v bráně a Nedvědem v záloze
Rosický asi nebude fit ani na Euro, potvrdil Wenger

Pro francouzského obránce je prý daleko důležitější vítězství, než líbivá hra Kanonýrů. "Pro mě, pro ostatní i pro fanoušky je nejdůležitější něco vyhrát," řekl Gallas.

"Nebyli jsme daleko od toho letos nějakou trofej získat a teď musíme přemýšlet, co můžeme do další sezony vylepšit," uzavřel kapitán Arsenalu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Nuselský most ráno zablokovala pětice připoutaných aktivistů

Na pražském Nuselském mostě se v úterý ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra. Policie je odvedla s použitím donucovacích prostředků čtyři minuty od ohlášení, motivaci jejich činu zjišťuje, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Podle fotografie zveřejněné na Twitteru mohlo jít o aktivisty protestující proti spalování uhlí vytěženého v polském hnědouhelném dolu Turów.

Policie pětici lidí zajistila, podezřívá je z přestupku, uvedla mluvčí. "Zjišťujeme, o jaké osoby šlo a co je k jejich jednání vedlo," doplnila. Policisté řetěz přestřihli a lidi z vozovky odvedli, doprava na Nuselském mostě se poté uvolnila dvěma jízdními pruhy ze tří. Auta zde stojí v koloně v pracovních dnech každé ráno.

Z fotografie zveřejněné na Twitteru vyplývá, že pětice držela transparent s polským nápisem Nenech se oklamat a českým dodatkem Uhlí je sebevražda. Vzhledem k tomu, že část nápisu je v polštině, by se protest mohl vztahovat k úternímu jednání české ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) s její polskou kolegyní Annou Moskwovou o dolu Turów u hranic Libereckého kraje. Ministryně budou spolu ve Varšavě mluvit o smlouvě, která řeší pokračování těžby v dolu, jejích dopadech a o případných kompenzacích pro českou stranu.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Kanada vyslala na Ukrajinu malý vojenský kontingent, píší média

Kanada vyslala na Ukrajinu malý kontingent speciálních jednotek. Učinila tak poté, co minulý týden skončily bez úspěchu rozhovory mezi Západem a Ruskem o zmírnění napětí na rusko-ukrajinské hranici. Informovala o tom v pondělí večer kanadská stanice Global News. Mluvčí kanadského velitelství pro speciální operace uvedl, že zprávu nemůže potvrdit. Uvedl ale, že kanadské speciální jednotky od podzimu 2020 pravidelně podporují ukrajinské bezpečnostní složky.

Rusko shromáždilo u hranic s Ukrajinou desetitisíce vojáků. Kyjev tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci odůvodnit. Rusko, které v roce 2014 anektovalo ukrajinský poloostrov Krym, ale popírá, že by chystalo útok proti svému sousedovi. Moskva zároveň požaduje, aby se NATO zavázalo nepřijmout Ukrajinu za členský stát aliance.

Přítomnost kanadské jednotky pro speciální operace je součástí snahy NATO odradit Rusko od agrese vůči Ukrajině a identifikovat způsoby, jak podpořit ukrajinskou vládu, uvedly Global News s odvoláním na blíže neupřesněné zdroje. Jednotka má rovněž za úkol pomoci vypracovat evakuační plán pro kanadský diplomatický personál v případě ruské invaze v plném rozsahu.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Dopravci loni zaplatili za mýto 14,2 miliardy korun, nejvíce v historii

Dopravci loni zaplatili za průjezdy dálnic a silnic na mýtném rekordních téměř 14,2 miliardy korun. Meziročně jde o nárůst o 23 procent a zároveň jde o nejvyšší výběr za rok od začátku fungování mýta v roce 2007. K růstu přispěla přes koronavirová omezení během roku zejména nová struktura mýtných poplatků. Informoval o tom správce mýtného systému společnost CzechToll. Náklady na výběr mýta loni činily zhruba sedm procent z výběrů.

Loňské výběry překonaly v každém kalendářním měsíci miliardu korun. Nejvyšší byly v listopadu, kdy dopravci za mýto zaplatili 1,3 miliardy korun, což je i nejvíce od startu mýta. Hlavní podíl loňských výběrů tvořily poplatky za průjezdy dálnic, které činily více než 12,56 miliardy korun. Dalších 1,63 miliardy korun činily poplatky za průjezd přes vybrané silnice první třídy. Přibližně polovinu vybraného mýta loni uhradili zahraniční dopravci.

Letos se mýto rozšířilo o dalších téměř 450 kilometrů. Vedle nových úseků dálnic stát zpoplatnil i víc než 380 kilometrů silnic první třídy. Do státního rozpočtu by zpoplatnění dalších úseků mělo přinést asi 400 milionů korun navíc. Celkem tak dopravci zaplatí mýtné poplatky za průjezd skoro 2850 kilometrů dálnic a silnic první třídy.

Další zprávy