Kanibal Suárez dostal pokutu od klubu. Na trest od FA čeká

Luis Suárez dostal za kousnutí protihráče pokutu od klubu, na výši trestu od FA čeká.
Liverpoolský kanonýr Luis Suárez v neděli pokousal Branislava Ivanoviče z Chelsea | Video: youtube.com

Londýn - Fotbalista Luis Suárez dostal od Liverpoolu nespecifikovanou pokutu za to, že v druhém poločasu nedělního zápasu s Chelsea kousl obránce Branislava Ivanoviče do paže (na video se podívejte ZDE). Další trest mu hrozí od Fotbalové asociace (FA), jež ho dnes obvinila z násilného chování.

"Za nepřijatelné chování jsem dostal od klubu pokutu," oznámil liverpoolský útočník na sociálních sítích. Výši částky klub ani hráč nezveřejnili. Suárez si přál, aby peníze šly na charitativní účely, konkrétně na podporu rodin obětí neštěstí na stadionu Hillsborough, při kterém v roce 1989 zahynulo 96 fanoušků Liverpoolu.

Od FA mu hrozí mimořádný trest

Uruguayský kanonýr, který v utkání s Chelsea v nastavení hlavou překonal Petra Čecha a vyrovnal na konečných 2:2, může čekat další trest od disciplinární komise FA.

Běžná sazba za násilné chování je stop na tři zápasy. "Názor FA je takový, že standardní trest je za těchto okolností zjevně nedostatečný," naznačili představitelé asociace. Suárez má na reakci na obvinění čas do úterý.

Ivanovičovi se omluvil

Suárezovo kousnutí zůstalo v utkání nepotrestáno, ale hráč se několik hodin po závěrečném hvizdu omluvil. "Mluvil jsem s Ivanovičem telefonicky a jsem připraven se mu omluvit i přímo," řekl Suárez, který už jednou za podobný prohřešek pykal (podívejte se ZDE).

Suárez je nejlepším střelcem letošního ročníku anglické ligy, ale je otázkou, jestli bude mít šanci k 23 trefám přidat další. Přitom mu chybí pět branek k vyrovnání klubového rekordu Robbieho Fowlera z ročníku 1995/96.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy