Kadlec: Nebude mi vadit, když mě budete brát za spasitele

ČTK ČTK
18. 6. 2015 15:22
Útočník Václav Kadlec sledoval úvodní prohru českých fotbalistů do 21 let na domácím Euru kvůli karetnímu trestu pouze z tribuny. Teď doufá, že se vrátí do sestavy a zachrání Čechům postup.
Václav Kadlec.
Václav Kadlec. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Útočník Václav Kadlec sledoval kvůli trestu za červenou kartu úvodní zápas českých fotbalistů do 21 let ve středu proti Dánsku pouze z tribuny. Přesto si po dobře rozehraném utkání, které nakonec výběr trenéra Jakuba Dovalila prohrál 1:2, nebral servítky.

A také doufá, že ve druhém vystoupení proti Srbsku pomůže tým nastartovat.

"Bylo to na ho...," shrnul stručně první české vystoupení českého týmu, který v Edenu sice vedl po brance Pavla Kadeřábka, po přestávce ale pasivní hrou pomohl soupeři k obratu. "Nevím, čím to bylo. Dánové začali hrát jinak, byli víc v pohybu, nabízeli se a chodili středem, což nám dělalo problémy. Průběh druhé půle mě zaskočil," dodal.

Já a spasitel? To by mi nevadilo

"Začátek byl přitom super, první půle byla dobrá a myslel jsem, že to v klidu dohrajeme, protože Dánové nepředváděli vůbec nic," přidal Kadlec. Nemyslí si, že by se český tým lekl možného vítězství a nezvládl zápas v hlavě. "To by bylo hodně blbý, kdyby to bylo tím. Ale tím to nebude, máme tady zkušené hráče," uvedl.

Vedle Kadlece se do sestavy může pro sobotní zápas se Srbskem vrátit stoper Tomáš Kalas, který také pykal za tři roky staré vyloučení v baráži Eura s Ruskem. "Nevadilo by mi, kdybych byl brán jako spasitel. Sám si nakládám velkou zodpovědnost a doufám, že to zvládnu já i celý tým," prohlásil útočník Frankfurtu.

"Dostali jsme se pod tlak"

Češi se po úvodní prohře dostali do nepříjemné situace. Aby si udrželi naději na postup, musí porazit Srbsko.

"Dostali jsme se pod tlak, protože když nevyhrajeme... Pak bychom museli spoléhat na to, že porazíme Němce a to by byl příliš velký komfort," prohlásil Kadlec.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy