Jednadvacítka se v Praze naposledy sešla před domácím Eurem

ČTK ČTK
13. 6. 2015 14:09
S týmem už večer budou trénovat i Pavel Kadeřábek, Václav Kadlec a Ladislav Krejčí, kteří se vrátili z Islandu.
Reprezentace do jednadvaceti let.
Reprezentace do jednadvaceti let. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Po třídenním volnu se dnes v Praze-Benicích opět sešli čeští fotbalisté do 21 let. Vpodvečer výběr trenéra Jakuba Dovalila čeká trénink, kde se do přípravy před domácím mistrovstvím Evropy poprvé zapojí trojice Pavel Kadeřábek, Václav Kadlec a Ladislav Krejčí.

Ti se vrátili z Islandu, kde byli se seniorským výběrem.

Hráči i realizační tým po desetidenním soustředění v Rakousku volno přivítali a každý ho strávil po svém. Například záložník Jan Kliment vyrazil k Máchovu jezeru, zatímco kapitán týmu Jakub Brabec byl s těhotnou manželkou. "Všechny tři dny jsme byli spolu, ale pro ni to bylo krátké. Nicméně to je úděl fotbalu, navíc bude na každém zápase," řekl stoper pražské Sparty.

"Samozřejmě by mi bylo líp, kdybych jí mohl být nablízku, protože v takhle pokročilém stavu se už může stát ledacos, zejména v takovém vedru. Ale jsem dvacet minut od domova, takže kdyby se něco stalo, určitě bych se s trenérem domluvil," dodal.

Kouč během volna sledoval Dány

Kouč naopak příliš odpočinku neměl. "Čtvrtek a pátek jsem strávil sledováním Dánů. S Mírou Jirkalem (pozorovatel soupeřů) jsme vyhodnocovali poslední poznatky, byly to náročné dva dny," řekl Dovalil na adresu prvního českého soupeře, proti kterému domácí výběr nastoupí ve středu v Edenu.

"Už bych si přál, aby to začalo," přidal český kouč, jenž už také může počítat s navrátilci Krejčím, Kadeřábkem a Kadlecem, kteří byli u páteční kvalifikační prohry reprezentačního áčka na Islandu. "Domluvili jsme se, že dorazí odpoledne, aby měli možnost se vyspat," řekl Dovalil.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy