Jednadvacítka se v Praze naposledy sešla před domácím Eurem

ČTK ČTK
13. 6. 2015 14:09
S týmem už večer budou trénovat i Pavel Kadeřábek, Václav Kadlec a Ladislav Krejčí, kteří se vrátili z Islandu.
Reprezentace do jednadvaceti let.
Reprezentace do jednadvaceti let. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Po třídenním volnu se dnes v Praze-Benicích opět sešli čeští fotbalisté do 21 let. Vpodvečer výběr trenéra Jakuba Dovalila čeká trénink, kde se do přípravy před domácím mistrovstvím Evropy poprvé zapojí trojice Pavel Kadeřábek, Václav Kadlec a Ladislav Krejčí.

Ti se vrátili z Islandu, kde byli se seniorským výběrem.

Hráči i realizační tým po desetidenním soustředění v Rakousku volno přivítali a každý ho strávil po svém. Například záložník Jan Kliment vyrazil k Máchovu jezeru, zatímco kapitán týmu Jakub Brabec byl s těhotnou manželkou. "Všechny tři dny jsme byli spolu, ale pro ni to bylo krátké. Nicméně to je úděl fotbalu, navíc bude na každém zápase," řekl stoper pražské Sparty.

"Samozřejmě by mi bylo líp, kdybych jí mohl být nablízku, protože v takhle pokročilém stavu se už může stát ledacos, zejména v takovém vedru. Ale jsem dvacet minut od domova, takže kdyby se něco stalo, určitě bych se s trenérem domluvil," dodal.

Kouč během volna sledoval Dány

Kouč naopak příliš odpočinku neměl. "Čtvrtek a pátek jsem strávil sledováním Dánů. S Mírou Jirkalem (pozorovatel soupeřů) jsme vyhodnocovali poslední poznatky, byly to náročné dva dny," řekl Dovalil na adresu prvního českého soupeře, proti kterému domácí výběr nastoupí ve středu v Edenu.

"Už bych si přál, aby to začalo," přidal český kouč, jenž už také může počítat s navrátilci Krejčím, Kadeřábkem a Kadlecem, kteří byli u páteční kvalifikační prohry reprezentačního áčka na Islandu. "Domluvili jsme se, že dorazí odpoledne, aby měli možnost se vyspat," řekl Dovalil.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Lidé v Praze i v Brně demonstrují proti turecké ofenzivě na severu Sýrie

Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí, kteří demonstrují proti turecké ofenzivě. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Průvod demonstrantů se kolem 18:45 vydal za doprovodu policistů na Malostranské náměstí. Akci pořádá Výbor na obranu revoluce v Rojavě.

V Brně na Dominikánském náměstí se na podporu Kurdů sešlo podle odhadu strážníků kolem 400 lidí. Turecko zahájilo vojenskou operaci v severovýchodní Sýrii před týdnem.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Édouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11 000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzivě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy