Jankto zařídil gólem a asistencí výhru Sampdorie nad Crotone

19. 12. 2020 20:07
Fotbalový záložník Jakub Jankto pomohl v 13. kole italské ligy Sampdorii Janov gólem a asistencí k vítězství 3:1 nad Crotone.
Jakub Jankto
Jakub Jankto | Foto: Reuters

Český reprezentant vstřelil čtvrtou branku v sezoně Serie A. Jankto nejprve v 26. minutě našel přesnou přihrávkou před brankou Mikkela Damsgaarda a o deset minut později se sám prosadil z dorážky na zadní tyči. Nováček sice dokázal snížit, ale jistotu dal janovskému klubu předloňský nejlepší střelec Serie A Fabio Quagliarella. Sampdoria se výhrou posunula na desáté místo, Crotone zůstalo poslední.

Verona remizovala 1:1 na hřišti Fiorentiny. Hellasu chyběl záložník Antonín Barák, neboť si odpykává třízápasový trest za červenou kartu v minulém kole.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Fiorentina - Hellas Verona 1:1 (19. Vlahovič z pen. - 8. Veloso z pen.), Sampdoria Janov - Crotone 3:1 (26. Damsgaard, 36. Jankto, 65. Quagliarella - 45.+1 Simy z pen.), Parma - Juventus Turín 0:4 (26. a 48. Ronaldo, 23. Kulusevski, 86. Morata).

1. AC Milán 12 8 4 0 27:13 28
2. Juventus Turín 13 7 6 0 28:10 27
3. Inter Milán 12 8 3 1 30:15 27
4. AS Řím 12 7 3 2 27:17 24
5. Neapol 12 8 0 4 26:12 23
6. Sassuolo 12 6 5 1 22:13 23
7. Hellas Verona 13 5 5 3 17:12 20
8. Bergamo 11 5 3 3 22:17 18