Jablonec i podruhé rozdrtil Ústí a je ve čtvrtfinále poháru

27. 11. 2012 18:12
Kouč Kotal nechal odpočívat opory, Jablonec přesto jasně dominoval.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička

Jablonec - Celkovým skóre 12:1 vyřadili fotbalisté Jablonce z osmifinále Poháru České pošty druholigové Ústí nad Labem a stali se druhým čtvrtfinalistou pohárové soutěže.

Po jednoznačné výhře venku 7:1 uspěli i v domácí Chance aréně, kde zvítězili 5:0. Jablonec dominoval i přes absenci řady opor. Nehrál například kanonýr Lafata, či záložníci Kopic s Pitákem.

Čtyři góly nastřílel druhý tým podzimní tabulky Gambrinus ligy už v první půli. Postupně se trefili Třešňák, Jablonský, Haurdič a Zoubele. Hned na začátku druhého poločasu pak výsledek zpečetil znovu Třešňák.

Ve středu jsou na programu další čtyři odvety osmifinále, ve čtvrtek pak čekají úvodní osmifinálové zápasy oba české zástupce v evropských pohárech Spartu Praha a Plzeň.

Odvetné osmifinálové utkání fotbalového Poháru České pošty:

Baumit Jablonec - FK Ústí nad Labem 5:0 (4:0)

Branky: 7. a 52. Třešňák, 27. Jablonský, 31. Haurdič, 33. Zoubele. Rozhodčí: Houdek. První zápas: 7:1, postoupil Jablonec.

Sestava Jablonce: Špit - Štochl, Simerský, Kysela, Jablonský - Zoubele, Loučka, Vaněk, Haurdič, Kovařík (73. Čížek) - Třešňák. Trenér: Kotal.