Ivana spálil životní šanci a zrušil by zimní pauzu

Po první brance jsme se trošku položili, říká Ivana
MIlan Ivana v gólové šanci Slavie.
MIlan Ivana v gólové šanci Slavie. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Poslední utkání fotbalového podzimu pražské Slavii nevyšlo.

V odvetě Ligy mistrů prohrála se španělskou Sevillou 0:3. Těšit ji však může, že se s pohárovou Evropu neloučí, na jaře ji uvidíme ve vyřazovací fázi Poháru UEFA.

Milan Ivana se pohyboval na hrotu slavistického útoku zcela osamocen. Statečně se bil s převahou sevillských obránců a měl i největší šanci domácích, když po samostatném úniku orazítkoval tyč španělské branky.

Měl jste největší šanci Slavie, její neproměnění asi hodně mrzí...
Samozřejmě. Kdybych ji proměnil, tak by vývoj utkání určitě vypadal jinak. Sevilla by musela hru otevřít, my bychom se soustředili na bránění výsledku. Chyběl kousek. Dostal jsem dobrý míč a šel sám na gólmana, v posledním okamžiku však jeden z obránců udělal skluz, čímž mě trošku vyvedl z rovnováhy a já to napálil jen do tyčky. Je to škoda. Vůbec celý tenhle rok je pro mě nějaký zakletý.

Dále čtěte:

Byla Sevilla těžším soupeřem než Arsenal?
Nevím jak pro kluky, ale mně přišel Arsenal jako těžší soupeř. Ale i Sevilla v druhém poločase dokázala, proč patří v žebříčku klubů na první místo.

Překvapilo vás, že Španělé ve druhé půli začali hrát úplně jiný fotbal než v části první?
Ani ne. Byli jsme na všechny varianty jejich hry dobře připraveni. Ale jak říkám, je to jeden z nejlepších klubů světa, což se potvrdilo. I když si myslím, že rozdíl tří branek je pro nás až moc krutý. Je nám to líto i kvůli divákům, chtěli jsme se s nimi rozloučit aspoň získaným bodem.

V druhém poločase to chvilkami vypadalo, jako by vám chybělo sebevědomí. Čím to bylo?
Určitě nám nepomohla absence Vládi Šmicera, kterého o půli trenér radši stáhl, začalo ho totiž pobolívat koleno. V té chvíli nebyl na hřišti nikdo, kdo by měl nějaké větší zkušenosti z velkých zápasů. Po první brance jsme se trošku položili, a už to bylo. Sevilla byla rozjetá a přidala další dva góly.

Nechyběly vám ke konci utkání i síly?
Nevím, možné to je, mně osobně ani ne, radši bych ani neměl zimní přestávku, moc jsem toho letos nenahrál, chtěl bych to napravit.