Ivan Hašek je novým šéfem fotbalu. Vyhrál suverénně

Ivan Hašek porazil v tajném hlasování Luďka Vinše
Ivan Hašek je novým předsedou ČMFS
Ivan Hašek je novým předsedou ČMFS | Foto: Ondřej Besperát

Jak se volilo

Předseda ČMFS - Ivan Hašek
Místopředseda za Čechy - Jindřich Rajchl
Místopředseda za Moravu - Dalibor Kučera
Místopředseda za ligové kluby - Miroslav Kříž
Předseda řídící komise pro Moravu - Pavel Nezval,
Předseda řídící komise pro Čechy -  Rostislav Votík
Členové VV za Moravu (kraje a okresy): Pavel Blaha, Petr Kašný,
Členové VV za Čechy (kraje a okresy): Milan Haškovec, Petr Voženílek
Členové VV za ligové kluby: Petr Doležal, Karel Poborský, Dušan Svoboda.

Praha - Český fotbal má nového vůdce. Do čela Českomoravského fotbalového svazu byl zvolen favorizovaný Ivan Hašek. 

Bývalý reprezentant a trenér porazil v sobotní tajné volbě Valné hromady ČMFS jediného protikandidáta Luďka Vinše a měl by vést fotbal v následujících čtyřech letech. Ve funkci nahradil Pavla Mokrého, jemuž v sobotu vypršel mandát.

Volby nadále sledujeme ON-LINE ZDE

"Chtěl bych poděkovat za podporu a Luďku Vinšovi za korektní boj," řekl Hašek hned po zvolení.

Novopečený předseda vyhrál drtivým rozdílem. V české komoře dostal od delegátů 104 hlasů, zatímco Luděk Vinš 25. V moravské komoře pak pro něj hlasovalo 63 delegátů a pro jeho soupeře pouze sedm. Tři hlasovací lístky byly neplatné.

"Věřím, že s takovým mandátem můžu dělat velké změny," prohlásil Hašek.

Ovšem ihned vzápětí apeloval na delegáty, aby mu zvolili spolupracovníky podle jeho výběru. Na posty místopředsedů za Čechy a Moravu si přál Dalibora Kučeru s Jindřichem Rajchlem. A tak se také stalo.

Jindřich Rajchl byl následně hladnce zvolen už v prvním kole místopředsedou za Čechy, když obdržel 88 hlasů, zatímco jeho soupeř Václav Chvála 37.

Haškův člověk triumfoval i při volbě místopředsedy za Moravu. Dalibor Kučera vyhrál ve druhém kole se ziskem 45 hlasů. Jeho soupeře Tomáše Truchu volilo 25 delegátů.

Z prvního kola nepostoupil se čtrnácti obdrženými hlasy Jiří Kubíček. (Dalibor Kučera získal v prvním kole 34 hlasů, Tomáš Trucha 23 hlasů). Kubíček s Kučerou přitom spolupracovali v jednom týmu, který stál za Haškem a připravoval mu podporu.

Čtěte také: Mokrý: Fotbal byl skandalizován. Úspěchy se zlehčují

Olomoucký ředitel nyní vnímá Kučerovu kandidaturu jako zradu. "Nechápu, co se stalo. Musím si to sám pro sebe vyhodnotit. Pana Kučeru jsem si vymazal z mobilu," hlásil Kubíček.

Místopředsedou za ligu se stal s devatenásti získanými hlasy Miroslav Kříž, který porazil dosluhujícího místopředsedu Jaroslava Vacka. Ten obdržel třináct hlasů a co nejrychleji opustil Národní dům na Smíchově.

Kandidatury na tento post se vzdal jak Karel Poborský, tak Petr Doležal. Podle nejnovějších informací šlo ovšem o taktiku.

"Dohodli jsme se tak," řekl Kříž. Plzeňský boss, který kvůli své nové funkci odejde ze západočeského klubu, ještě poznamenal: "Nechtěli jsme tříštit síly. A povedlo se, Haškovo vítězství je absolutní.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 50 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy