Ibrahimovic opět perlil. Milán si mě měl pořídit dřív, měl by titul, tvrdí hvězda

ČTK ČTK
8. 7. 2020 12:45
Zlatan Ibrahimovic plní přání fanoušků AC Milán a v poslední době se i díky němu veze slavný klub na vítězné vlně. V úterý porazil mistrovský Juventus, předtím druhé Lazio a z lednového jedenáctého místa se fotbalisté AC vyšplhali už na páté. Švédský kanonýr k tomu přispěl pěti góly.
Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic | Foto: Reuters

"Mrzí mě, že jsem přišel až v půlce sezony. Kdybych tady byl od začátku, vyhráli bychom ligu. Takhle měli naši rivalové kliku," řekl s typickým sebevědomím osmatřicetiletý Ibrahimovic.

Do Milána se vrátil po Vánocích, když mu skončilo angažmá v Los Angeles Galaxy. Vítaly ho davy nadšených fanoušků, i proto, že právě s ním je spojený poslední titul z roku 2011.

V posledních dvou zápasech Ibrahimovic vždy penaltou přispěl k výhře nad favoritem. V úterý proti Juventusu díky obratu v pěti minutách z 0:2 na 4:2, předtím AC zostudilo doma Lazio 3:0.

Zda prodlouží smlouvu, neprozradil. "Jsem starý, ale to není žádné tajemství. Věk je jen číslo. Pravdou ale je, že už na tom fyzicky nejsem jako ve dvaceti, musím to vyvážit inteligencí," řekl jeden z nejlepších útočníků na světě a král střelců italské ligy, což v roce 2012 dokázal jako dosud poslední hráč milánského AC.

Klub po jeho příchodu ožil. "Jsem prezident, trenér a hráč. Smůla je, že placený jsem jen jako hráč," dodal s úsměvem švédský kanonýr. "A jestli zůstanu v Miláně? Ještě měsíc si to tady budu užívat, pak se se uvidí, co se stane. Jen mě to mrzí kvůli fanouškům, možná už mě naživo neuvidí," dodal tajemně. Kvůli koronaviru se totiž sezona dohrává na prázdných stadionech.

 

Právě se děje

Další zprávy