Ibrahimovic opět perlil. Milán si mě měl pořídit dřív, měl by titul, tvrdí hvězda

ČTK ČTK
8. 7. 2020 12:45
Zlatan Ibrahimovic plní přání fanoušků AC Milán a v poslední době se i díky němu veze slavný klub na vítězné vlně. V úterý porazil mistrovský Juventus, předtím druhé Lazio a z lednového jedenáctého místa se fotbalisté AC vyšplhali už na páté. Švédský kanonýr k tomu přispěl pěti góly.
Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic | Foto: Reuters

"Mrzí mě, že jsem přišel až v půlce sezony. Kdybych tady byl od začátku, vyhráli bychom ligu. Takhle měli naši rivalové kliku," řekl s typickým sebevědomím osmatřicetiletý Ibrahimovic.

Do Milána se vrátil po Vánocích, když mu skončilo angažmá v Los Angeles Galaxy. Vítaly ho davy nadšených fanoušků, i proto, že právě s ním je spojený poslední titul z roku 2011.

V posledních dvou zápasech Ibrahimovic vždy penaltou přispěl k výhře nad favoritem. V úterý proti Juventusu díky obratu v pěti minutách z 0:2 na 4:2, předtím AC zostudilo doma Lazio 3:0.

Zda prodlouží smlouvu, neprozradil. "Jsem starý, ale to není žádné tajemství. Věk je jen číslo. Pravdou ale je, že už na tom fyzicky nejsem jako ve dvaceti, musím to vyvážit inteligencí," řekl jeden z nejlepších útočníků na světě a král střelců italské ligy, což v roce 2012 dokázal jako dosud poslední hráč milánského AC.

Klub po jeho příchodu ožil. "Jsem prezident, trenér a hráč. Smůla je, že placený jsem jen jako hráč," dodal s úsměvem švédský kanonýr. "A jestli zůstanu v Miláně? Ještě měsíc si to tady budu užívat, pak se se uvidí, co se stane. Jen mě to mrzí kvůli fanouškům, možná už mě naživo neuvidí," dodal tajemně. Kvůli koronaviru se totiž sezona dohrává na prázdných stadionech.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy